Zavřít reklamu

Apple již delší dobu pracuje na vylepšení svých map a od roku 2015 snímá různé lokace, které mají být v budoucnu součástí obdoby Street View od Googlu, tedy 360-stupňového pohledu do okolí. Nejlépe zmapovanou má v tuto chvíli svou domovinu – tedy USA – ale to by se mohlo v brzké době změnit. Auta se senzory pro mapování okolí se totiž chystají nyní do Německa, do kterého zamíří z Itálie. Na německých silnicích se má Apple podle dostupných informací objevit již příští týden.

K mapování světa donutila Apple stále sílící konkurence. Již delší dobu jeho mapám chyběly běžné funkce, a tak se v rámci inovací společnost rozhodla pro obměnu. Pochopitelně se můžeme v rámci aktualizací těšit také na záplaty a lepší rozlišení snímků, ale Look Around, jak se bude 3D pohled nazývat, má být hlavní doménou aplikace. Co se snímání okolí týče, všechny tváře a značky SPZ budou cenzurovány. Otázkou zůstává, kdy se funkce dostane také do Evropy. To, že je Německo na seznamu chystaných lokací je sice krok dobrým směrem, ale zpracování může trvat několik let.

Uvidíme, jak nakonec projekt Applu dopadne. Mapy mají sice kvalitní zpracování, ale konkurence je zkrátka napřed a jablečná společnost potřebuje dohnat tempo. Jak jsme již zmínili, skenování lokací probíhá již od roku 2015 a mezi zeměmi, které se funkce někdy v budoucnu dočkají, bude například také Velká Británie, Francie, Švédsko a Japonsko. Nejvíce problematickým prvkem, kvůli němuž se implementace podobných funkcí často zpozdí, je především povolení jednotlivých států. Vyřídit si ho trvá často měsíce a nedávné omezení v rámci GDPR tomuto faktu zrovna moc nepomáhá. V každém případě se Look Around dočkáme již v iOS 13, ale pouze v rámci jakéhosi testovacího módu, který zpočátku obsáhne pouze malou část Kalifornie a Nevady. Využíváte mapy od Applu často, nebo spoléháte spíše na Google?

Související články

Dnes nejčtenější

.