Zavřít reklamu

Společnost Apple včera uvolnila pravděpodobně poslední velký update pro iOS 12. Jednou z největších novinek iOS 12.4 je zcela předělaný systém pro migraci dat při přechodu na jiný iPhone/iPad. Nahrazuje tak současný systém migrace dat, který se poprvé objevil v iOS 9. Novinka je v mnoha ohledech rychlejší, přímočařejší a jednodušší na obsluhu.

iPhony a iPady po nainstalování aktualizace 12.4 budou moci využívat nového přenosu dat, který bude dostupný v úvodním nastavení zařízení. Lokální migrace bude nově dostupná bez potřeby se přihlašovat na iCloud, a data bude nově možné přenášet i přes propojovací Lightning kabel, nad rámec klasického P2P přenosu. V současné chvíli o příliš používanou funkci pravděpodobně nepůjde. Nové iPhony však dostanou iOS 13, ve kterém bude tato novinka logicky obsažena také. Pokud si tedy koupíte v září nový iPhone, migrace dat bude ještě snazší než byla doposud.

Souvisejíci

V současné době vypadá přenos dat tak, že po zapnutí nového iOS zařízení máte možnost načíst data z vašeho starého zařízení. Inicializace se spustí podržením obou zařízení u sebe a následného naskenování speciálního grafického autentifikátoru. Poté je třeba se na novém zařízení přihlásit na svůj iCloud účet spojený se starým zařízením, zadat bezpečnostní kód ze starého zařízení, nastavit Touch ID/Face ID a přenos může začít. Starší metoda využívá obnovu z iCloud zálohy.

Nová metoda několik výše uvedených kroků přeskakuje, v praxi je třeba jen potvrdit správnost iCloud účtu a zvolit, jestli má k přenosu dat dojít z iCloud zálohy (jako stará metoda), nebo přímo ze staršího zařízení. Přenos přímo ze zařízení tak zcela odstraňuje iCloud ze hry a je tak vhodný například pro ty, kdo nemají na iCloudu dostatečnou kapacitu pro vytvoření zálohy.

Je třeba však upozornit na to, že vzhledem k fungování souborového systému v iOS a fungování aplikací, se nepřenesou kompletně všechna data. Aplikace se v novém iPhonu jen „zarezervují“, data jako taková se budou stahovat z iTunes. K transferu tak stále potřebujete připojení k internetu. Během přenosu se bude na novém iPhonu aktualizovat orientační odpočet, jak dlouho bude celý proces trvat. Je dobré také upozornit na to, že během přenosu dat jsou obě zařízení nepoužitelná.

Související články

Dnes nejčtenější

.