Zavřít reklamu

Bezdrátový reproduktor je skvělá záležitost, která vám přinese kvalitní a hlasitou hudbu takřka kamkoliv budete chtít. Když jsem dostal možnost recenzovat jeden parádní kousek od značky Marshall, kterou mám dlouhodobě spojenou s kvalitním zvukovým projevem, byl jsem nadšený a nemohl se dočkat, zda dostojí své pověsti. Jak tedy obstál tento reproduktor, který láká na kvalitní zvuk, skvělou výdrž baterie a rychlonabíjení?

Obsah balení

Nejprve ale jako vždy k obsahu balení. Když mi zavolal kurýr a předal balíček, nevěřil jsem, že se v něm, vzhledem ke značné hmotnosti, skutečně nachází reproduktor. V krabici naleznete návod, reproduktor, USB-C kabel o délce 1 metr a poutko. Jestli vás na Stockwellu II něco ihned zaujme, je to jednoznačně jeho retro vzhled. Na přední a zadní straně se nachází ocelové mřížky, přičemž jednu stranu zdobí nápis značky Marshall. Na horní části v umělohmotné prohlubni nalezneme tlačítko Bluetooth, které stačí na pár vteřin podržet a připravit tak reproduktor na párování, tři manuální otáčecí tlačítka, jimiž můžete otáčením upravovat hlasitost, basy a výšky. Upravování hlasitosti funguje nezávisle na úrovni hlasitosti navolené na smartphonu. Dále zde máme světelný indikátor stavu baterie. Zařízení se pak zapíná pootočením tlačítka hlasitosti. Na bočních stranách, které jsou pokryty silikonem, nalezne dva křížové šrouby pro připevnění koženého poutka pro umocnění rockerského designu. Na pravé straně můžeme vidět konektory USB-C a 3,5mm.

Technické specifikace

Marshall Stockwell II je napěchovaný moderními technologiemi. Pyšní se technologií Bluetooth 5.0 a slibuje dosah signálu až 10 metrů. Venku jsem se ale dostal i na zhruba dvojnásobnou vzdálenost. Zároveň mohou být k zařízení připojeny 2 BT zdroje hudby. Nevadí mu ani lehké pocákání vodou díky certifikaci IPX4. K bazénu je tedy skvělou volbou, pokud do něj nespadne. Opravdu velmi sympatická mi byla baterie, která zaručuje poslech až 20 hodin, přičemž plně nabitá je za 5h. Nicméně funkce rychlonabíjení je schopna zajistit za 20 minut dobíjení až 6 hodin poslechu.

Zvuk se perfektně šíří do všech směrů

Přítomná technologie Bumlein Stereo Sound zajišťuje perfektní zvuk šířený do všech směrů. Uživatel je tak vystaven 360° zvuku nezávisle na poloze reproduktoru. Stockwell II je i perfektně skladný díky své 18 cm šířce, 16,1 cm výšce a hloubce 7 cm. Hmotnost je 1,38 kg. Zvuk mají na starost dva výškové reproduktory o výkonu 5W a sub-basová jednotka s výkonem 10W, která zajišťuje frekvenční rozsah od 60 Hz do 20 kHz. Výkon reproduktoru je tedy skvělých 20 W.

Osobní zkušenost

Jakmile reproduktor spárujete se zařízením, ozve se zvuk, který párování stvrdí. Už zde mi došlo, s jakými basy mám tu čest. Nebál jsem se a zvuk „osolil“, co to šlo. Díky skvělým basům mi reproduktor doslova poskakoval v rukou. Hodně jsem si oblíbil manuální upravování basů a výšek. Zde je jen ve vaší režii, jak bude hudba znít. Pokud jste v interiéru a nedejbože v bytě, poslech na maximální hlasitost si zřejmě nedovolíte. Reproduktor je totiž opravdu hlasitý.

Hutný zvuk reproduktoru vás pohltí

Marshall Stockwell II je dle mého názoru navržen především takovým způsobem, aby všechna tři tlačítka měl neustále vpravo – tedy naplno. Spustil jsem tedy Apple Music a začal testovat. Bon Jovi zněl luxusně. Každý tón písně byl slyšet skutečně perfektně a přirozeně – zkrátka jako kdyby před vámi Bon stál v obýváku. Nebojím se tedy říci, že vás reproduktor svým hutným zvukem dokonale pohltí.

Ovšem ne vždy budete pouštět pecky jako Bon Jovi. Sáhl jsem tedy po něčem měkčím včetně klasiky. Převážně klasické hudbě nedělá přebasovanost dobře, čemuž se však samozřejmě nelze divit a co víc – lze jí samozřejmě bočními tlačítky upravit tak, aby i klasika zněla velmi dobře. Toto byl jediný případ, kdy jsem pociťoval zkreslení tónů a náznak šumu při výškých i hloubkách, ovšem pouze při basech na nejvyšší hodnotu, což se dá čekat. Až na tento ojedinělý případ jsem se se zkreslením zvuku opravdu nesetkal. Reproduktor hraje zkrátka parádně doma i uvnitř. Ač je zvuk opravdu skvělý, nejpříjemnější zážitek z  poslechu jsem měl při nastavení hlasitosti na 7 až 8 v případě, že jsem se nacházel v interiéru. Zvuk je velmi dobrý i za situace, kdy jej ztišíte téměř na minimum a ze zvuku reproduktoru si uděláte jakousi doprovodnou kulisu v pozadí. Venku je na místě udělat to, co popisuji výše, tedy všechna tři tlačítka na maximum. Na grilování nebo jiné venkovní party uděláte s tímto kouskem opravdu dojem.

Resumé

Co říct závěrem? Na trhu je nepřeberné množství bezdrátových reproduktorů i za, ruku na srdce, nižší částku. Marshall Stockwell II vyniká především originálním designem, moderními technologiemi, dlouhou výdrží a parádním zvukem, což jsou atributy, které za tyto peníze od bezdrátového reproduktoru zkrátka chcete. Já sám mám jeden z těch základních reproduktorů doma a do dnešních dní jsem si myslel, že hraje opravdu dobře. Jeho poslech po Marshallu Stockwell II už ale nikdy nebude stejný. S tímto kouskem se mi bude loučit opravdu těžce.

Související články

Dnes nejčtenější