Zavřít reklamu

Uživatelé Apple produktů jsou cílem nejrůznějších podvodníků, kteří se snaží zmocnit jejich osobních údajů či dat velmi často. I přes celosvětové povědomí o problému však tato aktivita ani zdaleka neuvadá, ale naopak se stupňuje. Podvodníci totiž přichází prakticky týden co týden s novými strategiemi, které jsou mnohdy vcelku povedené. Jedna taková se začíná nyní do světa šířit z Asie. 

Singapurská policie začala v průběhu tohoto týdne varovat jablíčkáře před novou formou podvodu, která vás neobere o data, nýbrž o celé zařízení. Podvodníci se tentokrát schovávají za vývojáře, kteří shání pro testování svých her náhodné testery, jenž jsou za svou práci spočívající ve hrání iOS her a vyhledávání chyb v nich finančně odměňováni. Zdánlivě skvělá nabídka má však háček. K testování her se totiž musí uživatelé přihlásit přes podvodníky vytvořené Apple ID, pomocí kterého následně zablokují jejich iPhone či iPad skrze funkci Ztracený iPhone. Po blokaci kontaktují nešťastníky lačnící po testování her s tím, že jim mají za odblokování jejich iZařízení zaplatit. V opačném případě o zařízení přijdou, jelikož je de facto k ničemu a lze jej prodat maximálně tak na náhradní díly. Ve výsledku tak nezbývá nic jiného než zaplatit, avšak výsledek je i v takovém případě nejistý, jelikož není nikde zaručeno, že se uživatel odblokování skutečně dočká. 

Nikdy se nepřihlašujte cizím Apple ID

Rada, jak se před podobným problémem bránit, je velmi jednoduchá – za žádných okolností se na své zařízení nepřihlašovat skrze cizí účty Applu. Jakmile tak totiž učiníte, je de facto váš osud v rukou protistrany, která své moci sice využít nemusí, avšak spoléhat na to v žádném případě nelze. Pokud byste tedy na podobnou nabídku, která se pomalu z Asie rozšiřuje po celém světě, narazili i vy, rozhodně vábení podvodníků nepodlehněte. Ztráta svého iPhonu či iPadu za to totiž rozhodně nestojí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.