Zavřít reklamu

Devadesátá léta byla v herním průmyslu symbolem žánru plošinových her, kdy hrdina musel skákat přes překážky, vyhýbat se pastím a dostat se, ideálně bez úmrtí, do cíle. První průlomovým titulem se tehdy stal Prince of Persia. Nyní již dávno zapomenutou sérii většina hráčů zná jako 3D adventuru, avšak původní díl byl pouze dvojrozměrný a nabízel unikátní návykovou hratelnost, kterou se inspirovala řada dalších vývojářů. Jedni z nich byli také tvůrci hry Flashback z roku 1992, jež sice nezískala takovou slávu a věhlas jako zmíněný Prince of Persia, ale zásadně ovlivnila další směřování žánru.

Hra efektivně kombinovala pozoruhodné hádanky, realistické herní prostředí a úrovně, jež vás donutily postupovat metodou pokus-omyl. Zároveň jako jedna z mála přišla s revolučním, alespoň na tehdejší dobu, způsobem animace. Ten spočíval v principu motion capture, kdy se animátoři snažili zachytit pohyb reálných předmětů, a ten následně převést do samotné hry. Nyní tento poněkud opomenutý titul míří také na iOS a Android v původní verzi, jen drobnými vylepšeními. Flashback již sice jednou na mobilní zařízení vyšel, konkrétně před deseti lety, nicméně tentokrát se na portu pro telefony podílí samotný vývojář původní verze, Paul Cuisset.

Vydavatel SFL Interactive se rozhodl zkrátit fanouškům čekání a vydal Behind the Scenes video, kde se tvůrce zamýšlí nad původní vizí a popisuje cestu, kterou jeho projekt za dlouhých 27 let ušel. Nestává se často, že by na nové verzi staré hry pracoval původní vývojář. Většinou si podobné počiny vezme na paškál jedno ze zavedených studií, a ač většinou odvede kvalitní práci, člověk stojící za původním výtvorem je pochopitelně lepší volba. Nejen, že má k titulu osobní vztah, ale ví co od něj hráči očekávají a dokáže se tomu přizpůsobit. To si však konec konců vyzkoušíme na vlastní kůži již 22. července, kdy staronová hra vychází na App Store a Google Play.

Dnes nejčtenější

.