Zavřít reklamu

Zatímco nynější logo Applu je jednobarevné, v minulosti bylo ikonické jablko duhové. To nahradilo původní logo s Isaacem Newtonem sedícím pod stromem, kterým se Apple v roce 1976 prezentoval. Duhové jablko, které vytvořil Rob Janoff, pak v jeho znaku vydrželo dlouhých 21 let, konkrétně od roku 1977 do roku 1998, kdy jej nahradilo jednodušší modré jablko. Podle zdroje portálu MacRumors se však chystá Apple duhové logo oživit. 

Zdroj s vazbami na výše postavené zaměstnance Applu tvrdí, že již v tomto roce Apple světu představí některé své produkty právě s duhovým logem na zádech. Co přesně by se mohlo tímto prvkem chlubit sice zdroj neprozradil, jako nejpravděpodobnější se však v tuto chvíli jeví Macy, u kterých se právě duhové logo hojně využívalo a zdobilo například i ikonický Macintosh z roku 1984. Čistě teoreticky by jej ale Apple mohl použít i u speciální edice některého ze svých produktů – třeba u (PRODUCT) RED edice či u PRIDE edice, nad jejímž vznikem jsme před nedávnem spekulovali. Vzniknout by ale mohla například i Retro edice, která by právě odkazovala na úspěchy Applu v minulosti. 

V tuto chvíli se nedá v žádném případě se stoprocentní jistotou říci, zda se zdroj trefil svými zprávami do černého či nikoliv, jelikož o podobném designovém prvku slyšíme prvně. MacRumros však tvrdí, že v předpovědích je tento zdroj skutečně velmi úspěšný a tudíž rozhodně nemá smysl brát jeho slova na lehkou váhu. Jako nejpravděpodobnější termín odhalení produktů s duhovým logem se nyní zdá letošní září, kdy by je ukázal coby součást Keynote věnované primárně novým iPhonům. Představit by je sice mohl i skrze tiskovou zprávu, avšak vzhledem k jejich netradiční povaze jim bude velmi pravděpodobně chtít dopřát o poznání delší chvíli slávy. A u jakého produktu byste duhové logo nejraději viděli vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.