Zavřít reklamu

Společnost Amazon v současnosti pracuje na obohacení své produktové řady chytrých reproduktorů Amazon Echo o novinku, která by po stránce zvukové kvality měla konkurovat zařízením, jako je HomePod nebo Sonos. Nový model by měl spatřit světlo světa v průběhu příštího roku a současný prototyp obsahuje minimálně čtyři interní výškové reproduktory (tweetery), přičemž HomePod obsahuje sedm výškových reproduktorů.

Současná produktová linie reproduktorů Amazon Echo by se podle agentury Bloomberg měla navíc letos na podzim dočkat menších vylepšení. Amazonu se od dob příchodu jablečného HomePodu (počátek roku 2018) podařilo dosáhnout hned v několika směrech dosáhnout vylepšení hlasové kvality reproduktorů Echo.

Světlo světa spatřila například nákladnější varianta s názvem Echo Plus, slibující zážitek z prémiového zvuku, na poli celkové zvukové kvality se ale zatím s reproduktory od Applu nebo společnosti Sonos nedala příliš srovnávat. Zatímco HomePod od Applu prokazuje službu především hudebním posluchačům, respektive předplatitelům Apple Music, Amazon se se svou produktovou řadou Echo snaží spíše o poskytování služeb prostřednictvím hlasové asistentky jménem Alexa – od vyhledávání receptů až po ovládání prvků chytré domácnosti. To by se ale mělo nyní změnit a reproduktory od Amazonu tak budou perfektní i pro poslech hudby. Právě to by však mohl být pro Apple velký problém, jelikož jeho HomePod je uživateli vyhledáván právě kvůli hudbě a nikoliv pro jeho chytré funkce. Pokud by však Amazon dokázal vytvořit reproduktor kombinující dokonalý zvuk a prvotřídní chytré funkce, už tak špatné prodeje HomePodu by mohly teoreticky ještě klesnout.

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že nárůst hudební služby Amazonu začíná překonávat Apple Music. Částečnou zásluhu na tom má rostoucí základna hardwaru s Alexou. Společnost Amazon navíc podle Bloombergu pracuje na vývoji domácího robota, který by měl na rozdíl od dosavadních statických reproduktorů disponovat schopností pohybu a následovat svého majitele. Robot by měl být menšího vzrůstu a měl by být vybaven soustavou kamer, umožňujících orientaci v prostoru.

Související články

Dnes nejčtenější