Zavřít reklamu

Ač to může znít podivně, při využívání FaceTime se ne vždy tomu druhému díváme přímo do očí. Zdá se to jako malichernost, ale při delších hovorech začnete pociťovat rozdíl oproti běžné konverzaci tváří v tvář. Osoba, s níž mluvíte, se totiž dívá na displej, a ne do kamery, což má za následek nepřímý oční kontakt. To se rozhodl Apple změnit a zahrnout do iOS 13 novou funkci s názvem Attention Correction, která zapříčiní, že člověk, s nímž mluvíte, bude zdánlivě navazovat oční kontakt.

Jak jsem již zmínil, tato funkce nemusí mít úplně praktický význam. Společensky se však jedná o poměrně přínosnou záležitost, která spoustě uživatelů uleví. Přece jen, je rozdíl vést hodinovou debatu s někým, jemuž pohled směřuje do země a s někým, kdo se vám dívá přímo do očí. Aplikace v reálném čase upravuje obraz natolik, že vám přijde zdánlivý oční kontakt přirozený. De facto ani nepoznáte, že se jedná o pouhou simulaci. Příchod této funkce konec konců předpovídal analytik Mike Rundle již v roce 2017 a vypadá to, že nebyl daleko od pravdy. Kamera vážně zachytává jakékoliv 3D objekty a je schopna je vykreslovat a upravovat v reálném čase.

Uvidíme, kam až podobné technologie dospějí. Zatím vše probíhá pouze v rámci testování a ostré verze se dočkáme až při vydání iOS 13. Nová aktualizace systému je přímo napěchovaná novinkami a vypadá to, že Apple rozjetý vlak s hromadou nových funkcí nebrzdí, ba právě naopak. Jisté je, že zmíněná korekce pohledu funguje na výbornou, což dokazuje nedávný tweet Davea Schukina. Nezbývá než čekat, co si pro nás společnost připraví příště. Co si o očním pohledu myslíte vy? Je pro vás při konverzaci důležitý, nebo byste se bez něj obešli a nevadí vám, když dotyčný kouká na displej, namísto do oka kamery?

 

Související články

Dnes nejčtenější