Zavřít reklamu

Na spuštění Apple Pay čekají Slováci již dlouhé roky. Poslední měsíce však byly plné mnoha náznaků toho, že se jablečné platební služby konečně dočkají. Tamní banky se totiž již spoluprací s Applem netají a dlouhé měsíce na svých sociálních sítích dávají hlasitě najevo, že začnou Apple Pay podporovat “brzy”. Bohužel však právě slovo “brzy” nikterak nespecifikovaly, kvůli čemuž je termín stále nejasný. V minulých týdnech se sice objevilo spoustu termínů startu služby, avšak všechny se bohužel nakonec ukázaly jako nepravdivé. Tedy alespoň na první pohled. Z bankovního prostředí totiž prosakují informace o problémech s testováním či zdlouhavém udílením potřebných certifikátů, kvůli čemuž muselo být spuštění Apple Pay několikrát na poslední chvíli odloženo. Nyní však již údajně dal kalifornský gigant slovenským bankám datum finální. 

Takto se Apple Pay aktivuje:

Podle slovenského portálu Živé, který se tématu Apple Pay na Slovensku věnuje již skutečně dlouho, dnes Apple banky obeznámil s tím, že start služby proběhne příští středu – tedy 26. června (júna). Tento termín měly prozradil zdroje z bankovního prostředí při neoficiálních rozhovorech s redakcí Živé. Co se týče bank, které by měly službu hned od jejího startu v zemi podporovat, ty se v porovnání se zprávami z minulých týdnů již nemění. Placení iPhonem si tak jako první užijí klienti Tatra Banky, mBanky, Slovenské spořitelny, N26, 365 banky, Poštovní banky a J&T Banky. Tuto vybranou společnost doplní stejně jako v případě České republika Edenred, který zastřešuje stravenky Ticket Restaurant.

Nezbývá tedy než doufat, že se již datum spuštění neposune a i Slováci si již výhody Apple Pay užijí plnými doušky. Čekání totiž bylo bezesporu dlouhé, kvůli čemuž se na hlavu Applu snesla a vlastně i stále snáší vlna kritiky. Vzhledem k přípravám nejen bank, ale i obchodů, je ale již jeho start snad již skutečně za dveřmi. 

Související články

Dnes nejčtenější