Zavřít reklamu

Spuštění platební služby Apple Pay na Slovensku již doslova visí ve vzduchu. Jeho příchod totiž v předešlých týdnech potvrdilo hned několik bank, jejichž zaměstnanci již tuto vychytávku testují v rámci beta testu, a i naše zdroje mají již o spuštění Apple Pay jasno. Další střípek této skládačky nyní nabídl Adidas.

Takto jednoduše lze aktivovat Apple Pay:

Někteří slovenští jablíčkáři nám začali hlásit, že jim oficiální aplikace Adidas začíná na jejich iPhonech, ve kterých je nastaven region na Slovensko, nabízet možnost nastavit si Apple Pay a jejich objednávky jí i v aplikaci zaplatit. Jelikož se jedná o novinku, je jasné, že byla do aplikace přidána buď v rámci některé z posledních aktualizací či na dálku ze serverů Adidasu, což v obou případech znamená, že se jedná o reakci tohoto výrobce sportovního oblečení a obuvi na aktuální dění na Slovensku. A jelikož s podobnými upozorněními přicházely některé obchody v čele s IKEA v České republice též pár dní před spuštěním, je více než pravděpodobné, že nás od vstupu Apple Pay na Slovensko dělí poslední hodiny, desítky hodin či maximálně dny.

Oficiální prohlášení ze strany bank či Applu, které by odhalovalo přesné datum spuštění, sice v tuto chvíli zatím nemáme, podle našich zdrojů, se kterými jsme hovořili minulý týden, by však mělo ke spuštění Apple Pay dojít v úterý 18. června v 6:00 ráno, tedy zhruba za týden. Do té doby bude na Slovensku stejně jako v České republice panovat přísné informační embargo, které skončí právě úderem šesté hodiny ranní. Dá se však očekávat, že karty do Wallet budou mnohé banky přijímat již pár hodin před oficiálním vydáním tiskových zpráv. Bohužel však není stále jasné, které banky se do první vlny Apple Pay na Slovensku dostaly. Spekuluje se například nad Slovenskou spořitelnou, Tatra bankou, N26, Poštovní bankou, 365 bankou, mBank či J&T Bankou. Stoprocentní jistotu ale budeme samozřejmě mít až po oficiálním startu.

Související články

Dnes nejčtenější