Zavřít reklamu

Že jsou Apple Watch stále velmi závislé na iPhonu a než jako samostatný produkt je mnoho jablíčkářů stále vnímá spíše jako prodlouženou ruku telefonu není žádné tajemství. Ostatně, důkazem může být stahování aplikací, přístupu k jednotlivým funkcím nebo třeba updaty systému. První položku však Apple ve watchOS 6 změnil a i ta poslední se podle všeho dočkala přepracování.  K aktualizacím softwaru v Apple Watch totiž podle všeho nebudeme potřebovat iPhone.

Screeny z bety watchOS 6, které naznačují, že iPhone k updatům Watch neupotřebíme: 

V první betě watchOS 6 pro vývojáře se objevil první náznak změny. V té druhé se však jedná o plně funkční mechanismus, který si může kdokoliv vyzkoušet. Přímo v nastavení na vás vyskočí možnost softwarové aktualizace, jež automaticky zjistí nejnovější verzi a v případě potřeby hodinky updatuje. Na druhou stranu, uživatelé jsou pořád nuceni akceptovat všeobecné smluvní podmínky o používání na iPhonu. Jedná se o poměrně nelogický krok, ale do oficiálního vydání se tohoto nešvaru s velkou pravděpodobností Apple zbaví.

A co se vlastně změnilo? Dříve jste k celému procesu aktualizace potřebovali aplikaci na vašem telefonu, z níž jste prováděli veškeré úkony. Teď se z Apple Watch stává více méně samostatně funkční jednotka. Tento trend Apple nastolil již v roce 2017, kdy třetí generace hodinek obdržela podporu LTE konektivity, čímž se de facto oprostila od iPhonu. Jedna z novinek ve watchOS 6 bude také zabudovaný App Store. Přímo na hodinkách tedy můžete hledat aplikace, stahovat je a využívat dalších funkcionalit bez jakýchkoliv zařízení navíc. Rozhodně jde o pozitivní krok kupředu. Apple Watch tak nebudou v budoucnu pouhým doplňkem iPhonu, ale samostatný produkt s vlastními aplikacemi a technologiemi.

Co na rozhodnutí společnosti říkáte? Je podle vás dobře, že se Apple zaměřuje na oddělení dříve spjatých zařízení, nebo byste upřednostnili raději lepší propojenost s telefonem? Konec konců, na co vám jsou hodinky, když je nemůžete naplno využívat bez telefonu.

apple watch black setup
Zdroj: Unsplash

Související články

Dnes nejčtenější