Zavřít reklamu

Je tomu jen pár týdnů, co začaly na světlo světa prosakovat informace o zcela novém produktu z dílny Applu, který by měl sloužit pro snadné sledování předmětů. Jednat by se mělo údajně o jakousi známku nebo štítek s Bluetooth či GPS modemem, který by šlo spárovat s vaším Apple ID a který by mělo jít sledovat v nové aplikaci Najít, kterou Apple teprve včera představil. A právě toto zařízení nyní potvrzuje i 1. beta iOS 13. 

O nové lokalizační známce se Apple včera nezmínil: 

V kódech bety narazili vývojáři na zmínky o produktu s názvem “Tag1,1”, u kterého se navíc objevovaly zmínky o snadném párování v blízkosti iPhonu, jako to umí například AirPods či HomePod. Na rozdíl od těchto produktů je však poměrně pravděpodobné, že u lokalizační známky by párování proběhlo v ideálním případě jen jednou a to při její první aktivaci. Vývojářům se z bety dokonce podařila vytáhnout i ikona daného zařízení, byť je poměrně pravděpodobné, že se zatím jedná jen o testovací maketu a finální design se tak může do představení ještě změnit. 

Zhruba takto by měla novinka vypadat: 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V tuto chvíli není zcela jasné, kdy přesně by mohl Apple novinku představit a co vše by mohla zvládnout. Vzhledem k tomu, že se objevila v betě iOS 13 a v létě žádná Keynote neproběhne se jeví jako nejpravděpodobnější varianta letošní září, kdy bychom se mohli této novinky dočkat po boku nových iPhonů. Zda tomu tak však skutečně bude ukáže až čas a úniky, které se dají v souvislosti s touto novinkou očekávat. 

apple-employee-fb
Zdroj: Apple

Související články

Dnes nejčtenější