Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi fanoušky technologie 3D Touch, kterou Apple poprvé světu ukázal v roce 2015 coby jednu z hlavních předností iPhonů 6s a 6s Plus, máme pro vás špatnou zprávu. Loňské iPhony byly totiž údajně těmi posledními, které s displejem citlivým na tlak dorazily. Tvrdí to alespoň zdroje analytika Blayne Curtise z Barclays, které pochází přímo z dodavatelského řetězce Applu.

O usmrcení 3D Touch se začalo poměrně čile spekulovat už vloni, přičemž tento záměr víceméně potvrdil nakonec samotný Apple iPhonem XR, který se touto vychytávkou chlubit nemůže. Už tehdy tvrdily zdroje obeznámené s plány Applu, že chce kalifornský gigant tuto technologii v budoucnu zcela nahradit funkcí Haptic Touch, tedy možností aktivovat určitý úkon delším podržením prstu na jednom místě, která právě u XR 3D Touch zastupuje a nutno podotknout, že vcelku obstojně. Apple se navíc neustále snaží funkčnost Haptic Touch rozvíjet různými možnostmi, aby jej 3D Touch přiblížil co možná nejvíce, což se mu již zřejmě alespoň podle jeho optiky podařilo. Na odstranění displeje citlivého na tlak se totiž shodují všechny zdroje, se kterými měl analytik v Asii na začátku tohoto měsíce mluvit. 

Solidní vzpruha

Fanoušci modelu XR nebudou mít letos důvod k radosti jen díky přidání druhého objektivu na jeho záda, ale také díky navýšení jeho RAM paměti. Ta se zvedne ze současných 3 GB na 4 GB, díky čemuž by měl být tento model schopný daleko lépe pracovat se spoustou aplikací otevřených na pozadí či je daleko rychleji spouštět. V tomto ohledu se tak zřejmě vyrovná prémiovým iPhonům 11 a 11 Max, u kterých se navýšení RAM naopak nepředpokládá. 

Zda se předpovědi o usmrcení 3D Touch naplní či nikoliv bychom se mohli částečně dozvědět už na WWDC. Je totiž jasné, že by Apple musel tomuto kroku řádně přizpůsobit i svůj iOS 13, který by nově mohl podporovat u non-3D Touch telefonů typu iPhone XR daleko více Haptic Touch funkcí. Ostatně, přesně takto Apple před rokem “propálil” i přípravu nových iPadů Pro, kvůli kterým v iOS 12 zlehka přepracoval stavový řádek. Nechme se však překvapit. 

Související články

Dnes nejčtenější