Zavřít reklamu

Mód Nerušit na Macu klasicky nastavujete v oznamovacím centru, kde lze mimo módu Nerušit nastavit i Night Shift. Nerušit se vám může hodit například tehdy, kdy se chcete 100% soustředit na vaši práci. Osobně Nerušit využívám také před různými přednáškami, aby mě jednak nikdo nerušil, a aby jednak nikdo neviděl, že mi přišlo nějaké oznámení. Věděli jste ale, že si v macOS můžete velice jednoduše nastavit, aby se mód Nerušit aktivoval pomocí klávesové zkratky? Nebudete tudíž muset zbytečně myší zajíždět do oznamovacího centra – jednoduše stisknete klávesovou zkratku a pro opětovnou deaktivaci ji stisknete znovu. Jak si takovou zkratku pro rychlý přístup k módu Nerušit nastavit?

Klávesové zkratka pro mód Nerušit v macOS

Pro nastavení klávesové zkratky pro Nerušit v macOS klikněte v pravém horním rohu obrazovky na ikonu Apple loga. Z rozbalovacího menu, které se zobrazí, klikněte na možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, kde je třeba se přesunout do sekce Klávesnice, která se nachází v druhém řádku na třetí pozici. Po otevření sekce se v horním menu přepněte do kolonky Zkratky. Tady se v levém menu přepněte do Mission Control. Na pravé straně se poté zobrazí všechny zkratky, vás v tomto případě zajímá zkratka s názvem Zapnout/vypnout funkci Nerušit. Zkratku pomocí políčka aktivujte. Poté klikněte na možnost „žádná“ a nyní na klávesnici stiskněte klávesovou zkratku, kterou chcete funkci přidělit. Osobně jsem zvolil možnost Shift + F10, avšak záleží na vás, jaká zkratka vám bude vyhovovat.

Po úspěšném nastavení už budete schopni funkci Nerušit v macOS aktivovat a deaktivovat jednoduše pomocí klávesové zkratky. Při nastavování si pouze dejte pozor na to, abyste nezvolili nějakou klávesovou zkratku, která je určena pro něco jiného. Zkratby se tak mezi sebou mohly „bít“. Nerušit nejčastěji využívám při práci, kdy se chci co možná nejvíce soustředit a nechci, aby mě někdo rušil. Rozhodně vám doporučuji, abyste to vyzkoušeli taky. Nic vás nebude rozptylovat a práci tak stihnete stihnout dříve.

nerušit macos

Dnes nejčtenější

.