Zavřít reklamu

Milovníci hromadných sci-fi řežeb v arénách, začněte slavit. Jedna z nejoblíbenějších počítačových her současnosti – League of Legends – totiž dorazí v budoucnu na iPhony a Androidí telefony. Tvrdí to alespoň tři na sobě nezávislé zdroje agentury Reuters, která se řadí mezi nejuznávanější informační agentury světa. 

Na mobilní verzi tohoto fenoménu by měla pracovat hned dvě studia – konkrétně Tencent Holdings v Číně a Riot Games v USA. Práce na tomto titulu probíhají už více než rok, avšak ani zdaleka nejsou u konce. Vývoj hry pozdržely jak technické komplikace, tak i napjaté vztahy mezi oběma studii. Kvůli tomu je tak údajně velmi nepravděpodobné, že bychom se finální verze “lolka” dočkali už letos. Mnohem pravděpodobnější se tak jeví spíše příští rok. 

Poměrně zajímavé je, že Riot údajně zprvu svůj herní fenomén na smartphony pustit nechtěl. Svůj záměr však přehodnotil a to zřejmě kvůli tomu, že se v loňském roce propadly zisky z League of Legends zhruba o jednu pětinu. Studio tak vymýšlí nový způsob, jak popularitu této hry opět co nejvíce oživit a právě čím dál populárnější mobilní gaming by mu v tom mohl výrazně pomoci. 

I přes pokles zisků se “lolko” stále těší naprosto neuvěřitelné popularitě. Například v dubnu jej hrálo podle průzkumů neuvěřitelných 24,7 % všech PC hráčů na světě. Hráčská základna je tedy monstrózní a pokud se podaří na smartphony přilákat byť jen zlomek z ní, bude to znamenat pro Riot obrovskou výhru. Tedy samozřejmě v případě, že se jim podaří hra úspěšně převést z počítačové podoby do mobilního světa se všemi hlavními prvky. Zda tomu tak bude či nikoliv si však budeme muset ještě počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější