Zavřít reklamu

Čínská společnost DJI se proslavila především výrobou dronů. Nejoblíbenější je jejich řada Phantom, která je pro mnoho uživatelů jedničkou na trhu. Nyní se tato technologická firma vydá i na trh malých akčních kamer a chce tak konkurovat především značce GoPro. Zaujme svými parametry a neurazí ani cenou. Blíží se léto, takže bude jistě mnoho lidí shánět právě podobnou kameru na své výlety za dobrodružstvím a při výběru by jistě měli zvážit i tuto novinku od DJI.

Nově představená kamerka nese název Osmo Action a hlavní konkurencí by jí měla být produktová řada GoPro Hero. DJI toho nabídne opravdu poměrně dost. Uvnitř bude 1/2.3palcový senzor, pomocí něhož vyfotíte 12 MPx fotografie a především natočíte vide v rozlišení až 4K. U něho si můžete vybrat, zda preferujete 60 snímků za vteřinu, nebo zapnuté HDR při 30 snímcích za vteřinu. Důležitá je také přítomnost EIS, tedy elektronické stabilizace obrazu, která zajistí stabilní a neroztřesený obraz.

Osmo Action je navíc osazen dvěma displeji. Zadní dotykový má úhlopříčku 2.25 palců a ten přední 1.4 palců. Vzhledem k tomu, že se kamerka bude používat převážně venku, potěší i světelnost displejů 800 nitů. První ohlasy uživatelů, kteří si DJI Osmo Action mohli vyzkoušet, jsou převážně pozitivní a vypadá to tedy, že DJI připravilo pro GoPro silného konkurenta. Navíc cena kamery, kterou si můžete předobjednat už nyní, je stanovena na přijatelných 379€, tedy zhruba 10.000 Kč. A to je v porovnání například s GoPro HERO7 velmi podobná cena. Je však možné, že konečná cena v českých obchodech u Osmo Action ještě vzroste.

Související články

Dnes nejčtenější