Zavřít reklamu

Když firma Apple poprvé představila svá  bezdrátová sluchátka AirPods, musela čelit četným vtípkům na téma jejich ztrácení a vypadávání z ucha. Majitelé AirPods jistě velmi dobře vědí, že tento jev není nijak ojedinělý. San Francisco Bay vydalo pro jistotu varování pro cestující, aby nepoužívali svá bezdrátová sluchátka v blízkosti kolejí – pád sluchátka do kolejiště totiž může znamenat jeho konec. Nebo ne?

Společnost Bay Area Rapid Transit, která v San Francisku a okolí provozuje hromadnou dopravu, uvedla, že její oddělení ztrát a nálezů v letošním roce obdrželo již 52 hlášení, týkajících se ztracených AirPods. V loňském roce činil počet těchto hlášení osmdesát. Společnost ale nalezla pro tyto problémy řešení – do stanic nasadila zaměstnance, vybavené speciálními nástroji pro sběr AirPods z kolejí. Manažerka komunikace společnosti Bay Area Rapid Transit Alicia Trost uvedla v rozhovoru pro magazín Mashable, že jakmile zaměstnanec dostane hlášení o pádu AirPods do kolejiště, kontaktuje odpovědného kolegu, který sluchátka – či sluchátko – z kolejí vyloví.

Jednou z negativních vlastností sluchátek AirPods je jejich tvar, který nemusí sednout každému. Právě kvůli tomu dochází u některých uživatelů k vypadávání sluchátek z ucha. Na některých diskusních serverech můžeme dokonce nalézt celá vlákna, věnovaná prevenci vypadávání. Existuje také řada článků, zabývajících se tipy na to, jak AirPods v uších lépe zabezpečit. Někteří  lidé se uchylují i k poměrně bizarním praktikám.

Bay Area Rapid Transit cestujícím radí, aby si na eskalátorech, na perónu a při nastupování do vlaku schovali AirPods na bezpečné místo a neměli svá sluchátka v uších. Co si o takovýchto opatřeních myslíte vy?

AirPods

Související články

Dnes nejčtenější