Zavřít reklamu

Ačkoliv se to muže zdát k nevíře, za pár dní oslavíme čtvrt roku oficiálního fungování Apple Pay v České republice. Nejsme však jediní, kdo se v poslední době zprovoznění jablečné platební služby dočkal. Vychutnat si jí totiž mohou například i jablíčkáři v Rakousku, Německu či dokonce na Islandu, na kterém odstartovala teprve před dvěma dny. A jak se zdá, další dvě evropské země budou co nevidět následovat.

Takto snadno lze Apple Pay zaktivovat: 

Ke spuštění Apple Pay stačí Applu udělat jen pár změn v kódu na straně svých serverů, čímž jej zpřístupní na dálku uživatelům v dané zemi bez nutnosti jakéhokoliv updatu softwaru. A právě s těmi nyní začal Apple podle pozorování kolegů z MacRumors v případě Maďarska a Lucemburska. Vzhledem k těmto přípravám je tak víceméně jasné, že je spuštění za dveřmi. Právě podobné kroky Applu byly totiž v minulosti naprosto vždy předzvěstí Apple Pay v dané zemi. 

Zatímco o Lucembursku se ve spojitosti s Apple Pay hovořilo již před nedávnem, v případě Maďarska jsme doposud žádné náznaky blížící se jablečné platební služby nezaznamenali. To ale není na druhou stranu nic, na co bychom nebyli z minulosti zvyklí. Zatímco o spuštění Apple Pay v některých zemích se totiž hovořilo skutečně nahlas, jiné země se dočkaly naopak v naprosté tichosti. Ostatně, pro příklad nemusíme chodit daleko, nýbrž jen pár dní zpět. Je to totiž právě Island, o kterém se v souvislosti s Apple Pay až do jeho spuštění nemluvilo. 

Doufejme, že se kromě jiných evropských zemí dočkají v brzké době i naši bratři ze Slovenska. I oni totiž čekají na Apple Pay jako na smilování, avšak vyjednávání bank a Applu zatím zřejmě nepadlo na zcela úrodnou půdu. Některé slovenské banky však již potvrdily, že Apple Pay dorazí do jejich země brzy, což je rozhodně pozitivní. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat a doufat, že tomu tak skutečně bude. 

Související články

Dnes nejčtenější