Zavřít reklamu

Zatímco v České republice platíme vesele přes Apple Pay již více než dva měsíce, naši rakouští sousedé na zprovoznění této služby v jejich zemi stále čekají. Podle tamního deníku je však již čekání téměř u konce. Služba u nich totiž odstartuje již zítra – 24. dubna. 

Takto snadno lze Apple Pay zaktivovat: 

O příchodu Apple Pay do Rakouska se spekuluje již dlouhé měsíce, přičemž v posledních týdnech nabraly tyto spekulace na intenzitě. Domu dopomohlo především spuštění jablečné platební služby u nás a zprávy o brzkém spuštění na Slovensku. Jak je však u Applu zvykem, žádnou z těchto spekulací nekomentoval a rakouské jablíčkáře tak i nadále napíná. Stejně se pak chovají i banky, které jsou vázány mlčenlivostí. Rakouskému The Standard však jeho zdroje zítřejší spuštění potvrdily. Seznam bank, které budou službu podporovat, není zatím k dispozici, avšak v minulých týdnech se nejvíce hovořilo o Erste Bank Sparkasse a N26. 

Dá se očekávat, že se bude Apple Pay v Rakousku těšit solidní popularitě. Bezkontaktní platební terminály jsou totiž v zemi vcelku rozšířené a uživatelé platby kartami hojně využívají. Záležet však samozřejmě bude především na tom, kolik bank podporu služby nabídne hned při jejím startu. I na tuto otázku však budeme znát odpověď již velmi brzy. 

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější