Zavřít reklamu

Prodeje iPhonů se Applu v uplynulém čtvrtletí příliš nevyvedly. Podle analytické společnost IDC totiž zaznamenaly meziroční propad o neuvěřitelných 30 %. U dalšího důležitého iOS zařízené – iPadu – je však naštěstí situace o poznání příznivější. Šéf Applu se totiž na včerejším rozhovoru s investory, který se koná vždy po oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí, pochlubil jejich dobrými prodeji. 

Do uplynulého čtvrtletí se výrazně zapsaly prodej iPadů Pro: 

Tim Cook se nechal slyšet, že prodeje iPadů zaznamenaly nejlepší první čtvrtletí za posledních šest let s nejsilnějším nárůstem příjmů z nich. Přesná prodejní čísla sice lodivod Applu neprozradil, příjmy z tabletů však představovaly velmi slušných 4,9 miliard dolarů oproti 4 miliardám ve stejném období v loňském roce. iPady tak přinesly do kasy Applu o 22 % více peněz, což je poměrně výrazný skok. 

Lví podíl na tom mají mít podle Cooka nové iPady Pro, které Apple představil vloni v říjnu. Ty totiž konečně přinesly mnohými vymodlenou změnu designu, Face ID a hlavně brutální výkon, kterým iPady překonávají velké množství klasických počítačů. A jelikož jsou právě tyto modely relativně drahé, jejich prodejní úspěch se do příjmů Applu z iPadů podepisuje daleko více než jiné modely. Ani ty si však zřejmě v prodejích zle nevedou, avšak na hodnocení minimálně nedávno představené dvojice je v tomto ohledu ještě příliš brzy. 

Apple tedy znovu potvrdil, že trh s tablety ještě rozhodně mrtvý není a přestože na něm mnohé společnosti čím dál více tápou, jeho se tyto problémy zatím netýkají. Těžit může zejména ze široké nabídky, ze které si vybere prakticky každý uživatel. Zajímavě by navíc mohl s prodeji iPadů zamíchat i příchod iOS 13, který by na ně měl přinést celou řadu nových funkcí, díky kterým by tak mohly být v jablečném ekosystému daleko využitelnější a tím pádem i žádanější. 

iPad Pro v redakci LsA

Související články

Dnes nejčtenější