Zavřít reklamu

iPhone 8 je i zhruba rok a půl po svém představení mezi uživateli velmi oblíbený a mnozí po něm stále sáhnou daleko raději, než po iPhonu s bezrámečkovým designem. Svým způsobem se však není příliš čemu divit. Klasický design ve spojení s oblíbeným Home Buttonem s Touch ID, podporou bezdrátového nabíjení či brutálním výkonem díky čipsetu A11 Bionic zkrátka nejednoho konzervativnějšího jablíčkáře stále baví. Obliby tohoto modelu si je velmi dobře vědom i samotný Apple a proto chystá jeho oživení. 

Čínskému portálu Economic Daily News se podařilo od jeho zdrojů z dodavatelského řetězce Applu zjistit, že kalifornský gigant chystá v příštím roce “osmičku” vydat znovu, tentokrát však s o poznání lepšími vnitřnostmi. Design 4,7″ telefonu sice zůstane zachovaný, čipset A11 Bionic však nahradí A13, který bude tepat i v letošních iPhonech, a “v základu” tento telefon nabídne 128 GB – tedy zcela novou variantu. Nyní totiž iPhone 8 zakoupíte buď se 64 GB nebo se 256 GB úložištěm. Navýšení by se pak mohla teoreticky dočkat i RAM paměť, byť se o ní zdroje nezmiňují. Vzhledem k implementaci výkonnějšího čipsetu je však právě tento upgrade poměrně pravděpodobný. 

Apple údajně očekává, že se mu podaří prodat zhruba 20 milionů kusů této novinky, která má vzniknout výhradně v továrnách Pegatronu. Co se týče ceny, ta by měla být údajně relativně nízká, jelikož chce kalifornský gigant tímto modelem konkurovat smartphonům střední třídy čínských výrobců jako Oppo či Vivo. Pohybovat by se proto měla kolem 649 dolarů, což je stále o poznání nižší cena, než za kterou Apple prodává iPhone XR a XS. 

Podle zdrojů má Apple představení této “novinky” naplánováno na březen 2020, stejně jako tomu bylo v minulosti i u iPhonu SE. Zda jej však představí přes tiskovou zprávu, nebo jej ukáže na pódiu při konferenci je v tuto chvíli samozřejmě ve hvězdách. Tak či tak je ale tato zpráva jistě velmi zajímavá a dá se svým způsobem brát i za jakousi jiskřičku naděje pro příchod iPhonu SE 2. Když se totiž Apple odhodlal k recyklaci iPhonu 8, proč by nezrecykloval i tento model. 

iPhone 8 Space Gray FB

Dnes nejčtenější

.