Zavřít reklamu

Fotoaparáty iPhonů jsou již řadu let označovány za jedny z nejlepších, které lze ve smartphonech nalézt. Apple si je jejich kvalit velmi dobře vědom a světu je velmi rád prezentuje pomocí kampaně Shot on iPhone, do které se zapojují jak známé osobnosti, tak i zcela obyčejní jablíčkáři, kteří zkrátka jen rádi fotí. Čas od času se pak Apple kromě sdílení fotek odhodlá i k vytvoření pěkných videí, na kterých demonstruje pro změnu kvalitu natáčených videí. A právě s jedním takovým se pochlubil i nyní. 

Dokument byl natáčen na iPhone XS:

Nový jablečný počin natočený na nejnovější iPhone v rámci kampaně Shot on iPhone XS se věnuje programu Maledives Whael Shark Research Programme – tedy programu pro výzkum žraloků velrybích či chcete-li obrovských v okolí Malediv. Právě k jejich zkoumání totiž používají tamní vědci produkty od Applu a dokonce i speciální iOS aplikaci, která jim pomáhá s rozpoznáváním jednotlivých žraloků. Ostatně, podívejte se sami. 

Jak můžete v osmiminutovém dokumentárním videu vidět, vědci používají iPhony dokonce i k podmořskému natáčení těchto pánů tamních vod. Vzhledem k tomu, do jakých hloubek se potápí, je však využívají jen ve spojení se speciálními vodotěsnými kryty, které zamezí poškozením zařízení. iPhony XS, které používají, totiž zvládnou “jen” ponor do dvou metrů po dobu třiceti minut – disponují totiž krytím IP68. Mnozí jablíčkáři se však setkali s případy, kdy jim telefon odešel i po pouhém namočení v umyvadle. 

Video, pod které se podepsal režizér Sven Dreesbach, je skutečně působivé a jen dokazuje, že ani pod vodou nejsou nahrávací schopnosti iPhonů nikterak špatné. V kuloárech se navíc již šušká nad tím, že chce Apple tuto vychytávku do budoucna výrazně vylepšit. Kdy se toho dočkáme však ukáže až čas. 

maxresdefault

Dnes nejčtenější

.