Zavřít reklamu

Aplikace Netflix podporovala funkci AirPlay přes šest let, nyní je však všem dnům konec. Světoznámá streamovací služba zaměřená na filmy a seriály se rozhodla, že kvůli technickým omezením znepřístupní uživatelům používání AirPlay v rámci iOS aplikace. Jednoduše to znamená, že uživatelé Netflixu si nyní nemohou skrze iPhone či iPad pouštět pořady přímo do televize. Společnost Netflix se k tomuto kroku zprvu nevyjádřila, avšak po několika hodinách jsme se dočkali oficiálního vyjádření jednoho z mluvčích.

“Chceme se ujistit, že uživatelé mají při používání Netflixu skvělý zážitek na zařízení, které momentálně používají. Poté, co se funkce AirPlay postupně dostává na zařízení třetí strany, tak je pro nás zbytečné zařízení rozlišovat (co je Apple TV a co ne). Podporu AirPlay jsme se rozhodli ukončit pro udržení kvality při sledování. Uživatelé samozřejmě mohou využít vestavěné aplikace Netflix v Apple TV a dalších zařízeních.” Takto zní vyjádření od Netflixu k ukončení podpory AirPlay.

Několik lidí se samozřejmě pokoušelo tohle omezení obejít. Z aplikace sice ikona AirPlay zmizela, avšak jistě víte, že ke spuštění AirPlay se jedna ikona nachází i v ovládacím centru. S tím ale bohužel Netflix počítal. Pokud se tedy rozhodnete spustit AirPlay při používání Netflixu z horního ovládacího centra, vyskočí na vás chyba, která vás informuje o nemožnosti přehrát video. Ukončení podpory AirPlay samozřejmě neznamená, že by končil celý Netflix. Budete jej pouze muset ovládat přímo skrze vestavěnou aplikaci. Netflix je naštěstí vcelku rozšířený, najdete jej například na Apple TV, herních konzolích, chytrých televizích, iOS zařízeních a dalších.

Chyba, která se objeví při pokusu o obejití:

Netflix se navíc v posledních měsících snažil o zlepšení ochrany svých pořadů. V prosinci minulého roku bylo zavedeno pravidlo, že se uživatele nemohou přihlásit k předplatnému Netflixu skrze aplikaci na iOS. Výkonný ředitel Netflixu navíc uvedl, že aplikaci Netflix nikdy na Apple TV neprotlačoval. Dokonce ani nevyvíjel žádnou snahu o to, aby se na jablečné televizi aplikace objevila. Některé funkce Netflixu na Apple TV dokonce chybí. Vypadá to, že Netflix se se společností Apple nemá příliš v lásce. Uvidíme, zdali se v budoucnu dočkáme dalších omezení, anebo se situace uklidní.

netflix

Související články

Dnes nejčtenější