Zavřít reklamu

Teprve před malou chvíli společnost Beats, která již od roku 2014 spadá pod Apple, představila zcela nová bezdrátová sluchátka Powerbeats Pro. Ta disponují stejně jako nejnovější AirPody čipem H1, který zajistí aktivaci hlasové asistentky pouhým slovním obratem „Hey Siri“. V čem však oproti jablečným sluchátkům skutečně kralují je jejich výdrž. Na jedno nabití je totiž uživatel si schopen vychutnat až devítihodinový poslech hudby.

Podle společnosti Beats jsou její sluchátka Powerbeats jedny z nejpopulárnějších fitness doplňků vůbec, přičemž jejich nová verze Pro opět posune dosavadní technologické hranice. Verze Pro je oproti svému předchůdci o 23 procent menší, až 17 procent lehčí a nabídne hned několik barevných variant – černou, slonovinovou, námořní modrou a mechovou.

Klady

Na Beats Powerbeats Pro si již nyní posvítili naši zahraniční kolegové z magazínu The Verge, podle kterých se jedná o vskutku perfektní sluchátka. Mezi jejich hlavní kladnou vlastnost se řadí především výdrž baterie, která se svými devíti hodinami hravě strčí do kapse kdejaké Bluetooth sluchátka, a to včetně jablečných AirPods nebo nedávno vydaných Galaxy Buds. Pokud při sobě navíc budete vždy nosit plně nabité nabíjecí pouzdro, dostane se vám až 24 hodin času čistého poslechu. Jak již bylo zmíněno v úvodu, sluchátka disponují čipem H1. Díky němu uživatelé jablečných zařízení mohou v rychlosti komunikovat se Siri a požádat ji například o přepnutí právě hrající skladby. Nadále oproti AirPodům se sluchátka pyšní tím, že do uší zkrátka lépe padnou. Powerbeats Pro byla designována pro co největší pohodlí a jak se z dosavadních recenzí novinářů ozývá, svého cíle splnila. Ke sluchátkům jsou také přibaleny čtyři nástavce, které zajistí perfektní „fitnutí“ do téměř každého ucha. Velmi kladně hodnotí zahraniční i zvuk. Na podrobnější recenze si však budeme muset počkat ještě pár dní. Podle prvotních informací však mají nové Powerbeats zvuk skutečně perfektní s neuvěřitelně nízkým zkreslením a velkým dynamickým rozsahem.

Sluchátka nadále disponují fyzickými tlačítky, díky čemuž se snadněji ovládají. Můžeme si přes ně například přepnout skladbu, a nebo nastavit samotnou hlasitost. Díky této vlastnosti se vám již nikdy nestane, že byste po nich marně klepali, jako se tomu může stát v případě AirPodů. V čem se však opět sluchátka Powerbeats Pro podobají AirPodům, je jejich způsob „vypínání“ – sluchátka se prostě nevypínají. Můžete si je kdykoliv vytáhnout a zkrátka pouze strčit do uší. Taktéž stejně jako u AirPodů můžete v určité situaci využívat pouze jedno sluchátko. Pokud například telefonujete a vystačíte si pouze s jedním, pro Powerbeats Pro to nebude žádný problém.

Zápory

Sluchátka jsou bohužel dodávána s poměrně velkým nabíjecím pouzdrem, které si jen tak do kapsy nestrčíte a pokud ano, bude to velice nepohodlné. Společnost Beats tedy při vývoji počítala s tím, že budou Powerbeats Pro nabíjena především někde ve vašem batohu a vy si je vytáhnete pouze v případě tréninku či jiné podobné aktivity. Pokud se podíváme na nejnovější AirPody a zjistíme, že Powerbeats Pro dokonce disponují stejný čipem, může nás zamrzet absence bezdrátového nabíjení. V poslední řadě nás dokáže zklamat nepřítomnost informací o slibované voděodolnosti. Přestože jsou sluchátka propagována tak, že jsou plně odolná proti potu, nikde nenajdeme konkrétní certifikaci, kterou Powerbeats Pro disponují.

Další podrobnosti

Mnoho lidí může zamrzet nabíjení skrze Lightning kabel, jelikož v dnešní době i samotný Apple stáčí své produkty k rychlejšímu USB-C. Beats však počítá s tím, že již doma jeden takovýto kabel máme právě ke svému telefonu a snažím se tak uspokojit co nejvíce uživatelů. Nabíjecí pouzdro se i tak dokáže poměrně rychle nabít, kdy již za 5 minut dostanete hodinu a půl čistého poslechu. Za zmínku taktéž stojí kvalita hovoru. Ta byla všeobecně vylepšena, a to díky přepracovanému systému snímání hlasu. Pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, sluchátek Beats Powerbeats Pro si budete moci užít bez jakýchkoliv omezení. Samozřejmě nebudete moci využít funkci Hey Siri a budete si muset pořídit Lightning kabel, ale i tak dostanete perfektní sluchátka z dílny společnosti Beats.

Sluchátka vstoupí na trh již příští měsíc a jejich cenová výše je nastavena na 249,49 dolarů. Bohužel, Powerbeats Pro zprvu nebudou k dostání v našich končinách, ale budete si pro ně moci zajet do sousedního Rakouska či Německa.

Související články

Dnes nejčtenější