Zavřít reklamu

Pondělní jablečná keynote se nesla v duchu služeb. Kromě Apple News+, Apple Arcade a videostreamovací služby představil Apple poměrně nečekanou službu – vlastní Apple kreditní kartu zvanou Apple Card. Bude se jednat o kartu impelemntovanou přímo do Peněženky vašeho iPhonu. Zajímavostí jistě je, že při placení Apple Pay bude cashback 2 %, při placení v Apple Store pak dokonce 3 %. Karta samotná bude k dispozici i ve fyzické podobě – bude vyrobena z titanu a nebude o svém držiteli obsahovat žádné údaje v podobě čísla, CCV, data expirace nebo podpisu, cashback bude v tomto případě 1 %. K tomu všemu je vše bez poplatků. Jednalo se o skutečné překvapení a při pohledu na tato čísla je třeba uznat, že se jedná o velice zajímavou službu.

Takto vypadalo představování Apple Card na včerejší keynote:

Ke konci ale většině nadšených lidí spadl úsměv na tváři. Služba bude, jak je v poslední době zvykem, zpočátku dostupná pouze v USA, a to také až od léta. Vyvstala tedy otázka, kdy se tato služba podívá i mimo Spojené státy. CEO společnosti Goldman Sachs, která je spolu s Mastercard partnerem služby Apple Card, to vidí poměrně optimisticky. „S tímto produktem začneme v USA, postupem času ale budeme uvažovat také o mezinárodních příležitostech pro tuto službu. V USA to spustíme v létě a věříme, že poptávka bude vysoká.“ řekl Richard Gnodde. Ač tedy Gnodde vidí v budoucnu možnost spustit Apple Card i jinde, u nás to zřejmě hned nebude. Ale uvidíme.

Též je třeba dodat, že míra cashbacku mimo Spojené státy bude určitě menší. Míra návratnosti totiž závisí na struktuře cen transakcí kreditními kartami a je velmi nepravděpodobné, že bychom se něčemu podobnému přiblížili i u nás. Zaujala vás tato služba a doufáte v její co nejdřívější příchod?

apple-card-fb

Dnes nejčtenější

.