Zavřít reklamu

Jak už jste možná postřehli, tak česká Wikipedie má dnes odstávku. Nejedná se však o klasický hardwarový výpadek, nýbrž o plánovanou odstávku, která má za úkol jediné – poukázat na nebezpečí, které může vzniknout v případě, že Evropský parlament odsouhlasí novou evropskou směrnici o autorském právu. Tato směrnice přinese nové povinnosti pro webové stránky, které sbírají a organizují zprávy a nutí platformy k proaktivnímu prohledávání všech nahraných materiálů a k automatické blokaci všech potenciálních porušení autorských práv. Pokud se však dnes potřebujete na Wikipedii z jakéhokoliv důvodu dostat, tak pro vás máme návod, jak na to.

Jak dnes na iPhonu otevřít českou Wikipedii

Na vašem iOS zařízení si otevřete nativní prohlížeč Safari. Poté si v Googlu vyhledejte, co potřebujete najít a ve výsledcích lokalizujte článek z Wikipedie. Po rozkliknutí se objeví upozornění, které jsme nakousli už v úvodu. Nyní jej ale ignorujte a v levé horní části displeje klikněte na ikonu čtečky (čtyři čárky pod sebou). Celá stránka se ihned přepne do režimu čtečky a vy si tak jednoduše můžete zobrazit informace, které ihned potřebujete a nepočkají do zítřka.

Na pozastavení české Wikipedie si stěžuje opravdu velké množství lidí. Žáci ve školách mají problém si cokoliv vyhledat, natož pak napsat písemnou práci. Tady jde vidět, jak moc je společnost na internetu, respektive na Wikipedii závislá. Naštěstí si však informace můžete s pomocí iPhonu či iPadu jednoduše zobrazit i dnes.

Dnes nejčtenější

Další články