Zavřít reklamu

Přiznejme si, že snad každý z nás už někdy hledal něco na Wikipedii. Jedná se o internetovou encyklopedii, do které mohou přispívat i samotní uživatelé. To samozřejmě znamená, že ne všechny informace mohou být 100% pravdivé, avšak ve většině případů tomu tak je a na domácí využití rozhodně stačí. Co byste řekli ale na to, že celou Wikipedii můžete mít pomocí jednoduché aplikace přímo na zápěstí vaší ruky v Apple Watch? Pojďme se společně podívat, o jakou aplikaci se jedná a co vše nabízí.

Wikipedie na zápěstí ruky

Pokud chcete mít i vy Wikipedii na zápěstí vaší ruky, stačí si z App Storu stáhnout aplikaci s názvem MiniWiki – můžete tak učinit pomocí tohoto odkazu. Po stažení se aplikace automaticky nainstaluje i na Apple Watch. Na iPhonu žádné rozhraní nenajdete, vše se odehrává přímo na vašich hodinkách. Pro spuštění aplikace hledejte tedy na vašich hodinkách modrou ikonu s bílým W.

Po spuštění se zobrazí jednoduché rozhraní samotné aplikace. Můžete v ní jednoduše hledat jakékoliv informace požadujete. Stačí kliknout na možnost Search Articles, kde už stačí pouze říct, co hledáte. V záložce Nearby si můžete přečíst informace, které se týkají vašeho blízkého okolí. Součástí aplikace jsou také další možnosti, jako například Bookmarks, kde si můžete uložit články na později. To samé platí pro Downloads, avšak v tomto případě se články stáhnou přímo do vašich hodinek a budete k nim mít přístup i offline mimo síť. Poslední možností je Most Read, kde se nachází nejčtenější příspěvky na Wikipedii. Jednoduše tak můžete být v obraze ohledně toho, co je momentálně nejvíce diskutované a co se momentálně nejčastěji hledá. V nastavení si poté samozřejmě můžete přizpůsobit několik položek, včetně jazyka.

Aplikaci MiniWiki bych za sebe doporučil rozhodně všem. Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat něco rychle najít a právě s pomocí MiniWiki můžete na cokoliv bleskově reagovat. Na úplný závěr jen dodám, že existuje ještě placená verze aplikace – MiniWiki Pro. Tu si můžete zakoupit v iPhoní aplikaci. Cena není stanovena, jednoduše stačí zaplatit tolik, kolik uznáte za vhodné, a poté se vám plná verze se všemi funkcemi zpřístupní. Plnou verzi lze poté využít už úplně kdekoliv, avšak s největší pravděpodobností ji ocení studenti… ať už na studium, nebo pro podvádění pří studiu. Volba je jen na vás.

Související články

Dnes nejčtenější