Zavřít reklamu

Už dávno neplatí, že Apple Watch jsou pouze prodlouženou rukou iPhonu. Díky mnoha zdravotním funkcím se stávají také parťákem pro zdraví. To nyní potvrdily v důkladné studii pojednávající o nepravidelném srdečním rytmu. Apple na tomto projektu spolupracoval s akademiky ze standfordské lékařské fakulty. Jednalo se o skutečně o podrobnou studii, jelikož se do ní zapojilo přes 400 000 lidí.

Jak uvádíme výše, cílem studie bylo vyhodnotit oznámení Apple Watch o nepravidelném srdečním rytmu. Pokud takové vyhodnocení nastalo, účastník studie byl poslán na konzultaci k lékaři, kde obdržel elektrokardiogramovou náplast pro podrobnější dohled. Z celkového počtu 419 093 účastníků obdrželo 0,5 % zprávu o nepravidelném rytmu. Výsledky byly výzkumníky prezentovány na 68. výročním zasedání asociace kardiologů konaného v New Orleans. Apple dodal, že valná většina účastníků, která obdržela zprávu o nepravidelném srdečním rytmu následně vyhledala lékaře, který potvrdil výsledky hodinek. Údaje shromážděné jablečnými hodinkami následně dovolily lékařům přesněji a rychleji stanovit diagnózu a další postup v léčbě.

Jsme hrdí na skutečnost, že spolupracujeme se skvělými vědci ze Standfordu. Provádějí opravdu důležité výzkumy a my se těšíme na další dopad Apple Watch na zdravotnictví a lékařskou komunitu. Doufáme, že Apple Watch budou nadále získávat užitečné informace o stavu srdce našich uživatelů.“ řekl Jeff Williams, provozní ředitel Applu. Technologický giant má dle všeho se svými hodinkami velké plány a funkcí EKG to rozhodně nekončí. V minulosti jsme vás informovali, že Apple Watch zvládnou v budoucnu monitorovat například příznaky Parkinsonovy choroby. Poměrně dlouho se též spekuluje o příchodu senzoru pro neinvazivní měření hladiny cukru v krvi. Mnozí analytici byli dokonce přesvědčeni, že tato vychytávka dorazí už u Apple Watch Series 3 a že jí již testuje sám Tim Cook. Ani jedna z těchto hypotéz se však bohužel nakonec neukázala jako pravdivá. Ale kdo ví, třeba nás Apple v tomto směru potěší letos. Poteciál na to rozhodně má.

Apple Watch

Dnes nejčtenější

.