Zavřít reklamu

Nejen EKG dnes potěšilo jablíčkáře, kteří vlastní Apple Watch. S watchOS 5.2.1 totiž na tyto hodinky dorazila i možnost oznámení o nepravidelném srdečním rytmu. To je dostupné na všech modelech, které jsou s tímto softwarem kompatibilní a jeho aktivace není rozhodně od věci. Vaše zdraví totiž budete mít díky nim ještě více pod palcem. 

Nastavení oznámení o nepravidelném srdečním rytmu je stejně jednoduché jako nastavování EKG u Apple Watch Series 4. Nejprve je nutné zkontrolovat aktuálnost softwaru na hodinkách a v iPhonu, na kterých musí být watchOS 5.2.1 a iOS 12.3. Poté už jen stačí jíž do aplikace Zdraví na iPhonu, kde navštívíte sekci Zdravotní dataSrdceOznámení nepravidelného rytmu. Je však možné, že se vám tato možnost nastavení zobrazí automaticky bez nutnosti tuto sekci nastavit. Tak či tak vám pak už jen stačí zvolit možnost Nastavit oznámení a máte hotovo. 

Nastavení funkce ve fotkách: 

Funkci, která je dostupná na všech Apple Watch s kompatibilním softwarem, můžete po aktivaci samozřejmě i velmi jednoduše deaktivovat. To učiníte tak, že v aplikaci Watch na iPhonu navštívíte sekci Moje hodinkySrdce a tam pomocí posuvníku (de)aktivujete možnost Nepravidelný rytmus. 

Novinka je dostupná i na starších Apple Watch:

Pokud vás hodinky po aktivaci této možnosti upozorní na to, že nepravidelným sredčním rytmem trpíte, a vy jej doposud nemáte diagnostikovaný lékařem, měli byste jej v brzké době navštívit. Vaše srdce totiž není s největší pravděpodobností zcela v pořádku, což byste rozhodně neměli podcenit. Ale pozor. Samotný Apple na svém webu upozorňuje, že hodinky nedokážou rozpoznat infarkt a ani nehlídají nepřetržitě fibrilaci síní. Rozhodně se tedy nedá říci, že 100% nahradí lékaře. Berte je tedy samozřejmě spíše s rezervou jako jakéhosi ukazatele stavu, nežli pravého doktora. Oznámení na nepravidelný srdeční rytmus navíc není podle webu Applu určen pro lidi mladší než 22 let. 

Apple Watch

Související články

Dnes nejčtenější