Zavřít reklamu

Měli jste včera v podvečer a večer problémy s Facebookem, Instagramem, Messengerem či WhatsApp? Nejste sami. Zuckerbergovo impérium totiž postihl rozsáhlý výpadek, který pocítily miliony uživatelů po celém světě.

Výpadek na výše zmíněných platformách se projevoval několika způsoby. Uživatelé si stěžovali jak na problémy s přihlášením, tak na vkládání statusů, fotek či komentářů. Někteří pak hlásili pro změnu to, že se jim nenačítá feed, ale vidí stále ten samý obsah. Tisíce lidí proto začaly okamžitě po začátku výpadku problém Facebooku nahlašovat, který jej začal záhy řešit.

Věděli jste, že Facebook vyrábí i vlastní hardware pro komunikaci s blízkými?:

Prakticky ihned poté, co se problémy projevily, začali uživatelé spekulovat nad tím, co by za nimi mohlo být, přičemž valná většina z nich byla přesvědčena, že se jedná o DDoS útok – tedy relativně jednoduchý typ útoku, který je založen na zahlcení určitého webu obrovským množstvím požadavků vyslaných v jednu chvíli z velkého množství zařízení. Tyto spekulace však společnost později vyvrátila na svém Twitteru. Co za výpadky stálo však nesdělila. 

V tuto chvíli byste již problémy se službami spadajícími pod Facebook problémy mít neměli. Valnou většinu z nich se totiž podařilo dle zpráv ze zahraničí přes noc Zuckerbergovým lidem odstranit. Pokud ale přeci jen u vás problémy přetrvávají, nezbude vám nic jiného, než čekat. Řešení, jak je “vlastnoručně” opravit totiž samozřejmě neexistuje. Na druhou stranu, pár hodin bez sociálních sítí určitě nikomu neuškodí. 

Dnes nejčtenější

Další články