Zavřít reklamu

Čas letí a za pár měsíců Apple představí nový operační systém iOS 13. Od něj si většina uživatelů slibuje spoustu novinek a zejména pak designová vylepšení, o která nás Apple u iOS 12 ochudil. Voláním jablíčkářů naslouchají mnozí designéři, kteří se následně svými koncepty chlubí na internetu a pomáhají jim tak krátit měsíce do představení nových systémů. Ty spatří poprvé světlo světa na WWDC, která proběhne první týden v červnu.

Nyní zde máme koncept od Asaada Sabouniho. Ten se ve svém konceptu zaměřil skutečně na dlouho chtěná vylepšení. Prezentuje je ale po svém a nutno říct, že by takový iOS 13 vypadal skutečně skvěle. Velmi očekávanou funkcí je například AlwaysON display, která je už u konkurence dávno zaběhlým standardem. Dále můžeme vidět redesign ikonek nativních aplikací, funkce Nerušit, aplikace Nastavení, Mailu, Hodiny. Asaad se vrhl i na předesignování Apple Music, aplikace Zdraví a zamykací obrazovky, kde by bylo možné upravovat hlasitost. Nechybí samozřejmě ani Dark Mode, který by byl v novém iOS snad nejvítanější novinkou. Na koncept se můžete podívat v galerii pod tímto odstavcem.

Přestože je koncept velmi povedený, od finálí verze se může samozřejmě na míle vzdalovat. Na druhou stranu jsou však v něm promítnuta vylepšení, která by měla dle úniků z předešlých týdnů skutečně dorazit. Jasno budeme mít po úvodní keynote WWDC, které se letos bude konat v San Jose a to 3. až 7. června. Spolu s iOS budou světu představeny také macOS 10.15, tvOS 13 a watchOS 6. Byli byste s takovým iOS 13 spokojeni? Kterou funkci byste si přáli vidět v novém iOS nejvíce?

Dnes nejčtenější

Další články