Zavřít reklamu

Ještě před pár měsíci se zdálo představení nové generace iPodu touch jako hotové sci-fi. Podle spousty úniků z posledních týdnů se však zdá, že se nové verze tohoto kdysi revolučního produktu skutečně dočkáme a to již velmi brzy. V betách systému iOS 12 totiž vývojáři objevili několik poměrně zajímavých zmínek souvisejících právě s novým iPodem. Jeho podobu nyní blíže přiblížil leaker Ben Geskin.

Geskina si můžete pamatovat už z léta 2017, kdy jablečné fanoušky zásoboval obrovským množstvím informací o chystaném iPhonu X, tehdy označovaném jako iPhone 8. Nyní se leakerovi dostalo do rukou schéma, které by mělo údajně zobrazovat právě iPod touch 7. generace. Nicméně samotný Geskin si není jistý jeho pravostí, což na svém Twitteru veřejně přiznává. 

Schéma, které se Geskinovi dostalo do rukou: 

Pokud schéma skutečně zobrazuje chystaný iPod touch 7. generace, můžeme se těšit na produkt s designem iPhonů či iPadů Pro. Apple dal totiž dle schématu vale ikonickému Home Buttonu a vsadil na “bezrámečkový” design, který se blíží spíše iPadům Pro, než iPhonům. Nicméně na rozdíl od tabletů by rámečky neměly ukrývat modul pro Face ID a to hlavně kvůli úspoře nákladů.

I takto si nový iPod touch 7. generace představují designéři:

Zatímco vystouplá čočka fotoaparátu zřejmě vzhledem k jejímu využívání u iPhonů a iPadů v posledních letech nepřekvapí, absence 3,5 mm jack konektoru už by mohla. iPod je totiž stále vnímán primárně jako hudební přehrávat, ke kterému si spousty uživatelů svá sluchátka připojují právě přes 3,5 mm jack konektor. Zatímco u iPhonů je však jeho absence ještě ospravedlnitelná, jelikož jej lze využívat k daleko více činnostem, u iPodu touch by zřejmě toto rozhodnutí příliš šťastné nebylo. Poměrně zajímavý je i údaj o úhlopříčce displeje. iPod by se totiž měl nyní pochlubit díky užším rámečkům 4,9”, díky čemuž by mohl být podobně velký jako klasické iPhony 6, 7 či 8. Rozhodně bychom jej tak mohli i nadále považovat za kompaktní zařízení. 

Jak už jsem uvedl výše, jelikož si není ani samotný leaker jistý tím, zda se jedná o reálný únik či jen o podvod, měli bychom brát toto schéma s patřičnou rezervou. Pokud by ale Apple skutečně podobný iPod vytvořil, některé zákazníky by jím jistě potěšil. Otázkou ale je, zda by byl jejich počet tak velký, aby se Applu tento produkt vyplatil. 

Dnes nejčtenější

Další články