Zavřít reklamu

Tento víkend bol na úniky ohľadom budúcich zariadení bohatý a popri našich fotografiách, ktoré prezentujú úplne nový Home Button pre iPhone 5S, sa na internet dostal aj technický nákres ďalšieho zariadenia, ktoré očakávame. Už je to nejaký čas, čo sa o iPade 5. generácie neobjavili žiadne nové informácie, toto informačné sucho však práve počas tohto víkendu prerušil únik spomínanej schémy 9.7-palcového tabletu, ktorý jasne prezentuje rozdiely vo veľkosti oproti predchádzajúcemu modelu.

Fotografie, ktoré zverejnil francúzsky portál Nowhereelse.fr, údajne pochádzajú od interného zamestnanca Applu, ktorý už niekoľkokrát v minulosti priniesol dôveryhodné informácie o pripravovaných produktoch. Pokiaľ si pozrieme vzhľad budúceho iPadu, môžeme povedať, že Apple pripravuje úplne nové zariadenie s úplne novým dizajnom. Dizajnéri Applu si pritom berú inšpiráciu z iPadu mini a preto sa u piateho iPadu môžeme rozlúčiť s hrubým bokom displeju. Pokiaľ si porovnáme zariadenie s 4. generáciou iPadu, zistíme, že je zariadenie tenšie, užšie a aj nižšie. Apple sa rozhodol prístroj znížiť a kým minuloročný iPad meral na výšku 24,13 centimetra, budúci model bude merať iba 23,2 centimetra. Zúženie rohov spôsobí, že zatiaľ čo doterajšie modely iPadu boli široké 18,58 centimetra, budúce zariadenie bude široké 17,75 centimetra.

Ďalšou pozitívnou zmenou pre fanúšikov tenkých zariadení je tenkosť zariadenia. Tentoraz by mala zadná časť zariadenia byť hrubá 7,9 milimetra, do týchto rozmerov však pravdepodobne nie je obsiahnutý predný panel s displejom. Novinkou je tiež približný dátum vydania. Apple na tomto zariadení pracuje intenzívnejšie a kým prvé tri generácie iPadu boli predstavené vždy v marci / březnu, piata generácia by mala byť predstavená približne rok po štvrtej generácii, teda by sa malo jednať o určitý dátum v rozmedzí od polovice septembra / září až po koniec októbra / října. Prístroj by mal podľa doterajších správ ponúknuť predovšetkým zmenu vzhľadu, očakáva sa ale ten istý hardvér ako v 4. generácii iPadu.

*Zdroj: Nowhereelse.fr

Související články

Dnes nejčtenější