Zavřít reklamu

Jednou z nejoblíbenějších vychytávek jablečného ekosystému je bezpochyby možnost komunikovat přes iMessage a FaceTime. Tyto funkce jsou ale bohužel poměrně značně omezené, jelikož jsou využitelné jen v případě, že komunikujete s jablíčkáři. Pokud má však osoba “na druhé straně drátu” telefon s Androidem, místo iMessage a FaceTime musíte využít klasické SMS či telefonní hovory, popřípadě jiný messenger. S tím se ale mnozí vývojáři nechtějí smířit a čas od času přijdou s alternativou, díky které lze po splnění určitých podmínek minimálně iMessage na telefonech s Androidem zprovoznit. A právě jedna taková se ve světě před pár dny opět objevila. 

Nová spásná aplikace pro telefony s Androidem, která na ně má přinést iMessage, se jmenuje AirMessage a ke stažení je v obchodě Google Play. Samotné stažení appky do zařízení však pochopitelně nestačí. Pokud si totiž chcete iMessage vychutnat, musíte vlastnit Mac s nainstalovaným softwarem AirMessage. Ten totiž slouží jako zprostředkovatel zpráv mezi vámi a jablíčkářem “na druhé straně drátu”. 

Největší zádrhel aplikace AirMessage? Potřebujete Mac: 

Nastavování je dle dostupných informací a diskuzí na internetu poměrně komplikované, avšak pokud se podaří, iMessage z telefonu s Androidem bez problému odchází a co víc – jste z něj schopni jednoduše odesílat i fotky či videa. Celá komunikace by navíc měla být podle vývojářů velmi bezpečná, protože vaše data kolují jen mezi Macem a Androidím telefonem a to samozřejmě pomocí šifrovaného kanálu. 

Celkově je aplikace skutečně zajímavá a za určitou alternativu k iMessage se označit jistě dá. Je však poměrně pravděpodobné, že jí Apple některým z budoucích softwarových updatů Macu zařízne a svou milovanou službu si tak opět pojistí. A i kdyby ne, nutnost vlastnit Mac je omezující sama o sobě a částečně předurčuje službu k neúspěchu. Macy totiž zpravidla využívají lidé, kteří jsou Applu oddáni i po stránce telefonu. 

iOS 11 iMessage

Související články

Dnes nejčtenější