Co dělat, když vám zničehonic přestanou fungovat iMessage a FaceTime

|
Kategorie:iPad
Diskuze 8 komentářů

Jednou z funkcí, kterou na svém MacBooku opravdu miluji, je možnost přijímat hovory, sms, iMessage či využívat FaceTime, aniž bych musel vzít do ruky iPhone. Protože mám počítač kvůli svému fungování v provozu takřka celý den, zvykl jsem si tuto funkci využívat opravdu hojně a není den, kdy bych alespoň na pár zpráv z MacBooku obratem neodpověděl. Tento týden se mi však stala opravdu nepříjemná věc, která mi využívání zmíněných funkcí na zhruba 24 hodin odepřela.

V pondělí odpoledne jsem si všiml, že se mi do Zpráv na MacBooku nesynchronizují zprávy z telefonu a celkově se chová aplikace poměrně zvláštně. Krom toho, že nezvládala posílat klasické sms, totiž vázly i iMessage či hovory. Myslel jsem si, že je chyba na mé straně a s nastavením MacBooku se pokusil trochu pohrát. Bohužel jsem však záhy zjistil, že jsem na to nejspíš krátký a nejsem už ani schopen se do služby opětovně přihlásit. Nepomohly ani tuny návodů z internetu či rady od kolegy Dana z redakce. Zprávy ani FaceTime prostě ne a ne fungovat.

S těmito hláškami jsem se při nefunkčních iMessage a FaceTime setkal:

Nezbylo mi tudíž nic jiného než druhý den zavolat na podporu Applu pro Českou republiku. Po chvilce čekání, kdy vám do sluchátka hraje příjemná hudba, jsem byl spojen s velmi ochotnou operátorkou, která se mi snažila s problémem pomoci. Po x pokusech a nápadech jsme se však shodli na tom, že na to sami nestačíme a je potřeba zavolat vyšší instanci.

Po chvíli čekání mě tedy operátorka přepojila k anglicky mluvící kolegyni do Irska, která se mi též snažila s mým problémem pomoci. Společnými silami jsme se nakonec dobrali až k tomu, že mi moje Apple ID, které je k přihlášení do Zpráv a FaceTime na Macu potřebné, Apple zablokoval, protože mě někdo označil jako spammera a “síto”, které má případné plané poplachy vyfiltrovat, aby k problémům, jako byl ten můj, nedocházelo, mě zachránit nedokázalo. Odblokování mého účtu však naštěstí proběhlo bez větších problémů a po znovupřihlášení do iPhonu, kde mi iMessage a FaceTime celou dobu fungovaly, jsem se po pár hodinách dočkal i přístupu do Zpráv a   na MacBooku.

Podporu volejte až v případě nejvyšší nouze

Byla by však hloupost domnívat se, že nefunkční Zprávy či FaceTime na MacBooku jsou okamžitým impulzem pro kontaktování podpory. Než k tomuto kroku přistoupíte, je potřeba provést minimálně kontrolu vašeho internetového připojení, zkontrolovat správnost času a data, které musí být správně jak na iPhonu, tak na Macu a celkově zjistit, zda není účet například zablokovaný či zneužíván třetí stranou. Podezřelé chování či blokaci byste však měli zjistit už při samotném zárodku problému skrze maily a zprávy od Applu. Pokud se vám nepodaří do Zpráv či FaceTime dostat ani přesto, že výše zmíněné body splňujete na jedničku, zkuste ještě počítač restartovat a doufejte, že vám služba naskočí. Pokud však nefunguje ani po restartu, nemáte jinou možnost než podporu kontaktovat. Není však čeho se bát, operátoři se vám snaží vyjít maximálně vstříc a navádět vás přesně tam, kam potřebují, aby se případné problémy řešily co možná nejrychleji.

Ačkoliv může být tento článek pro pár z vás velkým přínosem, který jim může při potížích pomoci, doufám, že jej budete vyhledávat co nejméně. O nic příjemného se totiž rozhodně nejedná a vaši denní rutinu to naruší poměrně značně. Kdybych však měl ještě jednou zhodnotit přístup Applu k celému problému, dávám rozhodně palec nahoru.

|
8
Leitz

Diskuze

  Martin Gabrhel

  Mohl by jsem se zeptat autora proč ho apple zablokoval a byl označen jako spammer ? Kvůli jakému důvodu ? Popř jestli je nutné kontaktovat operátora telefonicky nebo o to lze apple požádat e-mailem atd…

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Ahoj, abych byl upřímný, absolutně nevím, z jakého důvodu mě zablokovali. FaceTime a iMessage využívám zcela standardně, takže si ze mě buď někdo chtěl udělal srandu nebo se proste na straně Applu stala nějaká nepředvídatelná chyba. Jinak kontaktovat podporu nejspíš můžeš i mailem ale po tom, co jsem řešil problém telefonicky přes půl hodiny a těch dotazu bylo poměrně hodně, si myslím, že bylo to bylo přes mail nejspíš na hooodně dlouho. Telefonát je v tomhle případě daleko svižnejší řešení.

  Reagovat

  Ahoj,
  mam velice podobný problé. Minulí tyden, po té co jsem si aktualizoval mac mi nejde přihlásit se na imessage i facetime.
  Pozdeji jsem zjistil ze se mi běhěm aktualizace „samzalo“ Seriové číslo macu. V přehledu mi to jen ukazuje Unavalible.
  A docela to naruší každodenní pracování. Od odemykaní pomocí hodinek po vařizování telefonátů.

  Reagovat

  Řešil jsem teď stejný problém. Česká Apple podpora hned věděla, s čím je problém, spojila mě s další zahraniční podporou a ta vše vyřešila během 10 minut. Důvod problému stejný. Díky redakci za info!!

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz