Zavřít reklamu

Jednou z funkcí, kterou na svém MacBooku opravdu miluji, je možnost přijímat hovory, sms, iMessage či využívat FaceTime, aniž bych musel vzít do ruky iPhone. Protože mám počítač kvůli svému fungování v provozu takřka celý den, zvykl jsem si tuto funkci využívat opravdu hojně a není den, kdy bych alespoň na pár zpráv z MacBooku obratem neodpověděl. Tento týden se mi však stala opravdu nepříjemná věc, která mi využívání zmíněných funkcí na zhruba 24 hodin odepřela.

V pondělí odpoledne jsem si všiml, že se mi do Zpráv na MacBooku nesynchronizují zprávy z telefonu a celkově se chová aplikace poměrně zvláštně. Krom toho, že nezvládala posílat klasické sms, totiž vázly i iMessage či hovory. Myslel jsem si, že je chyba na mé straně a s nastavením MacBooku se pokusil trochu pohrát. Bohužel jsem však záhy zjistil, že jsem na to nejspíš krátký a nejsem už ani schopen se do služby opětovně přihlásit. Nepomohly ani tuny návodů z internetu či rady od kolegy Dana z redakce. Zprávy ani FaceTime prostě ne a ne fungovat.

S těmito hláškami jsem se při nefunkčních iMessage a FaceTime setkal:

Nezbylo mi tudíž nic jiného než druhý den zavolat na podporu Applu pro Českou republiku. Po chvilce čekání, kdy vám do sluchátka hraje příjemná hudba, jsem byl spojen s velmi ochotnou operátorkou, která se mi snažila s problémem pomoci. Po x pokusech a nápadech jsme se však shodli na tom, že na to sami nestačíme a je potřeba zavolat vyšší instanci.

Po chvíli čekání mě tedy operátorka přepojila k anglicky mluvící kolegyni do Irska, která se mi též snažila s mým problémem pomoci. Společnými silami jsme se nakonec dobrali až k tomu, že mi moje Apple ID, které je k přihlášení do Zpráv a FaceTime na Macu potřebné, Apple zablokoval, protože mě někdo označil jako spammera a “síto”, které má případné plané poplachy vyfiltrovat, aby k problémům, jako byl ten můj, nedocházelo, mě zachránit nedokázalo. Odblokování mého účtu však naštěstí proběhlo bez větších problémů a po znovupřihlášení do iPhonu, kde mi iMessage a FaceTime celou dobu fungovaly, jsem se po pár hodinách dočkal i přístupu do Zpráv a   na MacBooku.

Podporu volejte až v případě nejvyšší nouze

Byla by však hloupost domnívat se, že nefunkční Zprávy či FaceTime na MacBooku jsou okamžitým impulzem pro kontaktování podpory. Než k tomuto kroku přistoupíte, je potřeba provést minimálně kontrolu vašeho internetového připojení, zkontrolovat správnost času a data, které musí být správně jak na iPhonu, tak na Macu a celkově zjistit, zda není účet například zablokovaný či zneužíván třetí stranou. Podezřelé chování či blokaci byste však měli zjistit už při samotném zárodku problému skrze maily a zprávy od Applu. Pokud se vám nepodaří do Zpráv či FaceTime dostat ani přesto, že výše zmíněné body splňujete na jedničku, zkuste ještě počítač restartovat a doufejte, že vám služba naskočí. Pokud však nefunguje ani po restartu, nemáte jinou možnost než podporu kontaktovat. Není však čeho se bát, operátoři se vám snaží vyjít maximálně vstříc a navádět vás přesně tam, kam potřebují, aby se případné problémy řešily co možná nejrychleji.

Ačkoliv může být tento článek pro pár z vás velkým přínosem, který jim může při potížích pomoci, doufám, že jej budete vyhledávat co nejméně. O nic příjemného se totiž rozhodně nejedná a vaši denní rutinu to naruší poměrně značně. Kdybych však měl ještě jednou zhodnotit přístup Applu k celému problému, dávám rozhodně palec nahoru.

nejede facetime imessage fb

Dnes nejčtenější

.