iStores.sk
iStores.sk

Co dělat, když vám zničehonic přestanou fungovat iMessage a FaceTime

Jednou z funkcí, kterou na svém MacBooku opravdu miluji, je možnost přijímat hovory, sms, iMessage či využívat FaceTime, aniž bych musel vzít do ruky iPhone. Protože mám počítač kvůli svému fungování v provozu takřka celý den, zvykl jsem si tuto funkci využívat opravdu hojně a není den, kdy bych alespoň na pár zpráv z MacBooku obratem neodpověděl. Tento týden se mi však stala opravdu nepříjemná věc, která mi využívání zmíněných funkcí na zhruba 24 hodin odepřela.

V pondělí odpoledne jsem si všiml, že se mi do Zpráv na MacBooku nesynchronizují zprávy z telefonu a celkově se chová aplikace poměrně zvláštně. Krom toho, že nezvládala posílat klasické sms, totiž vázly i iMessage či hovory. Myslel jsem si, že je chyba na mé straně a s nastavením MacBooku se pokusil trochu pohrát. Bohužel jsem však záhy zjistil, že jsem na to nejspíš krátký a nejsem už ani schopen se do služby opětovně přihlásit. Nepomohly ani tuny návodů z internetu či rady od kolegy Dana z redakce. Zprávy ani FaceTime prostě ne a ne fungovat.

S těmito hláškami jsem se při nefunkčních iMessage a FaceTime setkal:

Nezbylo mi tudíž nic jiného než druhý den zavolat na podporu Applu pro Českou republiku. Po chvilce čekání, kdy vám do sluchátka hraje příjemná hudba, jsem byl spojen s velmi ochotnou operátorkou, která se mi snažila s problémem pomoci. Po x pokusech a nápadech jsme se však shodli na tom, že na to sami nestačíme a je potřeba zavolat vyšší instanci.

Po chvíli čekání mě tedy operátorka přepojila k anglicky mluvící kolegyni do Irska, která se mi též snažila s mým problémem pomoci. Společnými silami jsme se nakonec dobrali až k tomu, že mi moje Apple ID, které je k přihlášení do Zpráv a FaceTime na Macu potřebné, Apple zablokoval, protože mě někdo označil jako spammera a “síto”, které má případné plané poplachy vyfiltrovat, aby k problémům, jako byl ten můj, nedocházelo, mě zachránit nedokázalo. Odblokování mého účtu však naštěstí proběhlo bez větších problémů a po znovupřihlášení do iPhonu, kde mi iMessage a FaceTime celou dobu fungovaly, jsem se po pár hodinách dočkal i přístupu do Zpráv a   na MacBooku.

Podporu volejte až v případě nejvyšší nouze

Byla by však hloupost domnívat se, že nefunkční Zprávy či FaceTime na MacBooku jsou okamžitým impulzem pro kontaktování podpory. Než k tomuto kroku přistoupíte, je potřeba provést minimálně kontrolu vašeho internetového připojení, zkontrolovat správnost času a data, které musí být správně jak na iPhonu, tak na Macu a celkově zjistit, zda není účet například zablokovaný či zneužíván třetí stranou. Podezřelé chování či blokaci byste však měli zjistit už při samotném zárodku problému skrze maily a zprávy od Applu. Pokud se vám nepodaří do Zpráv či FaceTime dostat ani přesto, že výše zmíněné body splňujete na jedničku, zkuste ještě počítač restartovat a doufejte, že vám služba naskočí. Pokud však nefunguje ani po restartu, nemáte jinou možnost než podporu kontaktovat. Není však čeho se bát, operátoři se vám snaží vyjít maximálně vstříc a navádět vás přesně tam, kam potřebují, aby se případné problémy řešily co možná nejrychleji.

Ačkoliv může být tento článek pro pár z vás velkým přínosem, který jim může při potížích pomoci, doufám, že jej budete vyhledávat co nejméně. O nic příjemného se totiž rozhodně nejedná a vaši denní rutinu to naruší poměrně značně. Kdybych však měl ještě jednou zhodnotit přístup Applu k celému problému, dávám rozhodně palec nahoru.

Leitz
Vstoupit do diskuze (8)

Diskuze

  Martin Gabrhel

  Mohl by jsem se zeptat autora proč ho apple zablokoval a byl označen jako spammer ? Kvůli jakému důvodu ? Popř jestli je nutné kontaktovat operátora telefonicky nebo o to lze apple požádat e-mailem atd…

  Letem světem Applem

  Ahoj, abych byl upřímný, absolutně nevím, z jakého důvodu mě zablokovali. FaceTime a iMessage využívám zcela standardně, takže si ze mě buď někdo chtěl udělal srandu nebo se proste na straně Applu stala nějaká nepředvídatelná chyba. Jinak kontaktovat podporu nejspíš můžeš i mailem ale po tom, co jsem řešil problém telefonicky přes půl hodiny a těch dotazu bylo poměrně hodně, si myslím, že bylo to bylo přes mail nejspíš na hooodně dlouho. Telefonát je v tomhle případě daleko svižnejší řešení.

  Ahoj,
  mam velice podobný problé. Minulí tyden, po té co jsem si aktualizoval mac mi nejde přihlásit se na imessage i facetime.
  Pozdeji jsem zjistil ze se mi běhěm aktualizace „samzalo“ Seriové číslo macu. V přehledu mi to jen ukazuje Unavalible.
  A docela to naruší každodenní pracování. Od odemykaní pomocí hodinek po vařizování telefonátů.

  Řešil jsem teď stejný problém. Česká Apple podpora hned věděla, s čím je problém, spojila mě s další zahraniční podporou a ta vše vyřešila během 10 minut. Důvod problému stejný. Díky redakci za info!!

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Apple právě vydal 4. beta verze systémů iOS 11.3, tvOS 11.3 a macOS High Sierra 10.13.4 pro vývojáře [aktualizováno]
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (5.3. 2018)
Nový koncept ukazuje Dark Mode a další spoustu vylepšení pro chystaný iOS 12
Apple-Secure
Společnost, která údajně dokáže proniknout do iOS 11, svá tajemství prozradit nehodlá
8 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (26.2. – 4.3. 2018)
8 aplikací pro iPhone, které dnes stáhnete zcela zdarma (2.3. 2018)
Na iOS 11.2.5 už se nevrátíte, Apple jej přestal podepisovat
Dvě třetiny produktů, které Apple za dobu své existence prodal, lidé stále aktivně využívají
8 iOS a watchOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (1.3. 2018)
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (28.2. 2018)
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (27.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (26.2. 2018)
7 zajímavých aplikací z App Store, které by vám tento týden neměly uniknout (19.2. – 25.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (23.2. 2018)
intel_icon
Intel tutlal informace o chybách v procesorech do poslední chvíle. Dlouho nic neřekl ani americké vládě
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (22.2. 2018)
Apple právě vydal iOS 11.3 Public Beta 3
Nových iPadů bychom se měli dočkat už v následujících týdnech