Zavřít reklamu

V novém rozhovoru pro magazín Bloomberg se spoluzakladatel jablečné společnosti, Steve Wozniak, rozpovídal o nedávno představených skládacích smartphonech od konkurenčních společností. Konkrétně se jedná o Samsung Galaxy Fold, který startuje svou cenovkou na 1,980 dolarech. Zahanbit se nenechal ani Huawei, který podobně jako Samsung také představil skládací smartphone s názvem Mate X, jehož cenovka začíná na neuvěřitelných 2,600 dolarech. Galaxy Fold disponuje 4.6 palcovým displejem a zadním 7.6 palcovým displejem, který si můžete odklopit. V případě Huaweie se jedná o 8 palcový zadní displej, který je po odklopení ještě větší, než varianta od Samsungu.

Chytré skládací telefony si můžete prohlédnout zde:

Oba největší konkurenti už své skládací smartphony představili, avšak pořád se nikde na seznamu neobjevuje Apple. Wozniak však v rozhovoru říká, že Apple vždy potají pracuje na něčem novém a obyčejní lidé jednoduše nemohou tušit, co všechno jablečná společnost chystá. Jablečná společnost je známá jakožto průkopník nejnovějších technologií. Stačí se podívat na Touch ID, Face ID či Apple Pay – ve všech těchto případech byl právě Apple první společností, která tyto technologie představila v takřka dokonalé formě. V oblasti skládacích telefonů tomu ale tak není. Wozniak si je této skutečnosti vědom a rozhodně ji nijak nepopírá, naopak sám potvrdil, že Samsung a Huawei momentálně opravdu v oblasti skládacích chytrých telefonů jednoduše kralují:

„Apple samozřejmě v oblasti skládacích smartphponů nekraluje. Osobně je mi to trochu líto, jelikož bych skládací telefon s logem nakousnutého jablka opravdu chtěl. Jednoduše je to nejnovější technologie, které věnuji velikou pozornost. Apple však může kdykoliv překvapit a vždy se zde potají na něčem pracuje,“ řekl Steve Wozniak.

Samsung v tomto případě opravdu určil trend skládacích telefonů. Nedávné představení zařízení Galaxy Fold nás totiž ujišťuje o tom, že Jihokorejci doopravdy ví, co dělají. Rozhodně se nejedná o jakýsi prvotní produkt s tlustými rámečky a celkově tlustým tělem. Galaxy Fold vypadá opravdu solidně a hlavně není ani po složení nikterak široký, což jen potvrzuje smysl pro detail. Na druhou stranu je však cenovka posazena opravdu vysoko – za „skládací Samsung“ zaplatíte bezmála 45 tisíc korun, což je o pár tisíc víc, než stojí nejnadupanější iPhone XS Max. Jaký máte názor na skládací telefony vy? Budete se držet trendu a koupili byste si případný skládací telefon od Applu? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější