Zavřít reklamu

Plátku The New York Times se podařily před pár dny zjistit velmi zajímavé informace poodhalující blízké plány Facebooku. Ten se údajně chystá propojit své chatovací služby ze svých aplikací WhatsApp, Instagram a Messenger. Bude tedy možné, aby například uživatel Instagramu psal zprávy někomu na WhatsAppu a podobně. Nedojde však k úplnému spojení aplikací do jedné, každá z nich bude i nadále samostatnou aplikací a v jejich používání se zřejmě nic nezmění. Pouze v každé z nich budete moci vyhledat i uživatele těch ostatních a napsat jim zprávu. Pokud Facebook zprávu potvrdí, půjde o velmi zajímavý krok, jelikož Instagram a WhatsApp doposud fungovaly jako samostatné aplikace vytvořené mimo Facebook.

Zdroje The New York Times poodhalily mimo jiné i to, že někteří zaměstnanci Instagramu a WhatsApp nejsou s přístupem Facebooku spokojeni. Nelíbí se jim, jak se Mark Zuckerberg se svou společností snaží převzít čím dál větší kontrolu nad těmito aplikacemi. O této nespokojenosti se mluvilo už minulý rok, kdy spoluzakladatelé Instagramu díky neshodám opustili Facebook a pustili se do vývoje nové vlastní aplikace.

Největší obavy vyjádřili zaměstnanci WhatsApp a to kvůli soukromí a šifrování dat, na kterém si WhatsApp zakládá. To samé se však bohužel od Facebooku, který si v minulém roce užil pár obřích skandálů s úniky informací, říci nedá. Na něm téměř není možné zůstat anonymní, na rozdíl od Instagramu a WhatsAppu. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se podaří služby propojit právě v těchto záležitostech.

K propojení by mělo dojít v roce 2020, avšak momentálně je samozřejmě nutné počkat na oficiální vyjádření Facebooku. V něm se snad dozvíme bližší podrobnosti.

snapchat-2480959_1280

Dnes nejčtenější

.