Zavřít reklamu

Britská nezisková organizace CDP v nedávné době požádala některé z významných společností o poskytnutí informací o dopadu jejich činnosti na životní prostředí spolu s detaily o rizicích a možnostech, souvisejících se změnami klimatu. Mezi dotázanými byla i společnost Apple, která podle agentury Bloomberg věří, že případné budoucí katastrofy, spojené se změnami klimatu, by mohly navýšit závislost lidí na iPhonech.

Podle zveřejněné části zprávy společnosti Apply by iPhony mohly fungovat jako svítilna nebo siréna, poskytnout instrukce pro první pomoc nebo sloužit jako vysílačka. iPhone lze nabíjet přes generátor s klikou nebo autobaterii, díky čemuž může fungovat i v případě výpadku elektrického proudu. Apple uvádí, že spolu s tím, jak lidé v různých koutech světa zakouší leckdy extrémní rozmary počasí, narůstá potřeba co nejlepší přípravy pro extrémní případy. Právě v těchto situacích by se podle Applu mohl stát iPhone užitečnou pomůckou.

Strach sálající z každé odpovědi

Se zajímavými informacemi ale vyrukovaly i ostatní společnosti. Společnost Disney například vyjádřila své obavy, týkající se vlivu vzrůstajících teplot na návštěvnost svých zábavních parků, zatímco výrobce Coca-Coly uvedl, že výpadky v dodávkách pitné vody by mohly ovlivnit produkci limonád. Podle společnosti Intel by zase mohlo mít sucho v jistých oblastech nepříznivý vliv na provozní náklady firmy. Operátor AT&T zase uvedl, že hurikány nebo požáry mohou navýšit náklady na opravy v zasažených lokalitách.

Na základě výpovědí zúčastněných společností vypracovala CDP hodnocení toho, jak moc jsou jednotlivé firmy informovány o změnách klimatu a jak postupují ve svých cílech. Celkem třicet zámořských společností včetně Applu získalo hodnocení „A“ na poli environmentálního výkonu. Jablečná společnost již delší dobu usilovně pracuje na snížení své uhlíkové stopy, zavedení obnovitelné energie a podniká i řadu dalších kroků, ohleduplných k životnímu prostředí. Získání skvělé známky tak není ničím zcela překvapivým.

Související články

Dnes nejčtenější