Zavřít reklamu

Miliardáři jsou vlastně úplně obyčejní lidé. Mívají stejně potřeby jako my, a stejně jako nás i je občas rozčilují tytéž věci –  jako je například to, že se společnost Apple svévolně čas od času rozhodne změnit porty u svých zařízení. Jediný rozdíl mezi miliardáři a námi je ten, že když si na praktiky Applu postěžují na sociálních sítích oni, mluví se o tom.

Přikladem je Anand Mahindra, generální ředitel Mahindra Group. Ten se rozhodl svůj vztek vůči Applu vyventilovat na svém Twitteru. Mahindru rozčílilo, že musí pro svůj iPhone používat jinou nabíječku, než pro svůj nejnovější iPad Pro. USB-C port, kterým loni Apple opatřil své nové modely iPadu Pro, přináší uživatelům mnoho výhod, ale v jistém směru také určité nepohodlí. Mahindrovi se konkrétně nelíbí to, že si s sebou na své cesty již nemůže brát jen jednu jedinou nabíječku.

iPad Pro 2018 s USB-C portem:

 

Firmu Apple označuje Anand Mahindra ve svém tweetu jako „stejně tak frustrující, jako inovativní“, a to obzvlášť co se týče změn způsobů nabíjení svých zařízení. Výrazné změny v tomto směru zaznamenal v minulosti jak iPhone, tak i MacBook a zmíněný iPad.

Odstranění MagSafe konektoru u MacBooků „oplakal“ nejeden uživatel, zatímco přechod z 30pin na Lightning u iPhonu řada lidí spíše uvítala. U MacBooků si ale řada uživatelů po výměně portu stěžovala na náhlou nutnost zakupovat nejrůznější redukce, adaptéry a docky, u USB-C portu u iPadu Pro se zase ozývají stížnosti, týkající se nemožnosti využít zcela naplno úplně všech výhod tohoto způsobu připojení. V čem podle vás udělal Apple největší přešlap?

ipad-pro-2018-reproduktory-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.