Zavřít reklamu

V reklamní kampani Shot on iPhone se Apple primárně zaměřuje na fotografie, které lidé z celého světa zachycují na své iPhony a na sociálních sítích je sdílení spolu s příslušným hashtagem. Včera však kalifornský gigant na svém youtubovém kanálu zveřejnil v rámci této kampaně velmi pěkné video, které bylo jak jinak než natočené na iPhone. 

Ve tříminutovém videu se podíváme na ostrov Samoa ležící v Tichém oceánu. Právě tam totiž žije sedmnáctiletý nadějný sportovec Eddie Siaumau, jehož velkým snem je zahrát si prestižní NFL, čili nejvyšší profesionální ligu amerického fotbalu v USA. Jeho sen však není v žádném případě nereálný. Jeho rodišti se totiž ve světě přezdívá “fotbalový ostrov” a to díky tomu, že se jeho obyvatelé dostávají do NFL 56x častěji než ostatní lidé světa. 

Snímek, který zachycuje jak krásy přírody, tak i tvrdý trénink mladého sportovce, natočil fotograf a režisér v jedné osobě Steven Counts. K natáčení použil krom iPhonu XS i stabilizátor DJI Osmo Mobile 2, aplikaci FiLMiC Pro či stativ Joby GripTight PRO Video GP. I přes poměrně strohou výbavu se mu však podařilo zachytit skutečně působivé video, za které by se nemuseli stydět ani profesionálové využívající mnohonásobně dražší techniku. Na druhou stranu je však potřeba říci, že prostředí Samoa je skutečně fotogenické. 

I my v redakci jsme s kvalitou fotek a videí z iPhonu XS velmi spokojení: 

Video tak jen potvrzuje, že se fotoaparáty iPhonů řadí stále mezi naprostou světovou špičku a i ti nejnáročnější uživatelé se na ně mohou bez obav spolehnout. Letošek by měl navíc úroveň jablečných snímků a videí díky implementaci třetího objektivu do iPhonu 11 ještě více pozvednout. 

maxresdefault

Dnes nejčtenější

.