Zavřít reklamu

Měl to být velký konkurent pro Android a iOS, ale nakonec nezaujal a v tichosti zemře. Tak přesně takto by se dal v krátkosti charakterizovat operační systém Windows Phone, který Microsoft využíval ve svých smartphonech. Ten se vyznačoval velmi jednoduchým designem velmi podobný tomu z klasických počítačů, intuitivním ovládáním, ale bohužel i nezájmem ze strany uživatelů a vývojářů. Jeho obchod s aplikacemi Marketplace zel totiž v porovnání s iOS a Androidem prázdnotou, což mohlo být i jedním z důvodů jeho zániku, který je naplánován již na konec letošního roku.

Microsoft je se svou prohrou na poli smartphonů již víceméně smířen, což potvrdil i svým podpůrným dokumentem zveřejněným na oficiálním webu. V něm se majitelé Windows Phone dočtou, co je v následujících měsících čeká a jak by se měli podle Microsoftu chovat. Na stránce se tak dozvíte krom ukončení podpory systému bezpečnostními aktualizacemi, které je naplánováno na 10. prosinec 2019, například to, že by po tomto datu měli uživatelé přejít kvůli své bezpečnosti na konkurenční iOS či Android. 

Přestože nová stránka, kterou Microsoft na web přidal teprve na začátku letoška uživatele smartphonů s Windows Phone nepotěší, že je tato platforma blíží do záhuby bylo jasné už pěkných pár měsíců předtím. Blížící se smrt smartphonů s Windows Phone totiž v říjnu roku 2017 víceméně potvrdil i viceprezident Microsoftu Joe Belfiore, který jako jeden z jejich důvodů uvedl právě nedostatek kvalitních aplikací a celkový nezájem vývojářů o platformu. Kvůli tomu tak museli na nové smartphony přejít například newyorští policisté. 

A jak se na Windows Phone díváte vy? Zdál se vám povedený, nebo naopak nikdy nemohl kvalit oblíbeného Androidu a iOS dosáhnout? A co byste si z něj do svého iPhonu nejradši přinesli? 

windows phone fb

Dnes nejčtenější

.