Zavřít reklamu

Pamatujete si ještě na loňské léto, kdy jsme spolu s Applem oslavovali překonání tržní hodnoty jednoho bilionu dolarů? Vsadím se, že určitě ano. Tato pohádka však již dávno skončila a to rozhodně ne dobře. Prvenství pro nejhodnotnější společnost světa je totiž již nějaký ten pátek pryč a po včerejším vydání dopisu Tima Cooka pro investory už Apple dokonce nefiguruje ani na “medailových” příčkách nejhodnotnějších společností světa. 

Snížení odhadovaných zisků za uplynulé čtvrtletí vyděsilo nejednoho akcionáře, což se odrazilo na ceně akcií a tím pádem i hodnotě společnosti. Pokud byste se nyní rozhodli nakupovat, za jednu akcii Applu zaplatíte jen 144 dolarů, což je téměř třetinu méně, než tomu bylo v létě. Kvůli tomu je tak nyní hodnota jablečné společnosti na úrovni 683 miliard dolarů, čímž se dostala jak pod Microsoft (763 miliard dolarů), tak i pod Amazon (748 miliard dolarů) a Google (726 miliard dolarů). Apple tak rozhodně není v záviděníhodné pozici. 

Do iPhonu XR se vkládaly obří naděje. Nesmyslně vysokou cenou je však Apple pohřbil:

Špatné období pro Apple bohužel pravděpodobně hned tak neskončí. Představení nových iPhonů, které by mohly svět a tudíž i akcionáře nadchnout, je totiž velmi daleko a produkty, které má dle všech spekulací připravené na první měsíce letošního roku , díru do světa vyjma druhé generace AirPods neudělají. Jak iPady, tak i iMacy totiž nezažívají v prodejích zrovna zlaté časy a nedá se úplně očekávat, že by tuto skutečnost jakýkoliv minoritní upgrade změnil.

Apple money Tim Cook FB

Související články

Dnes nejčtenější

.