Zavřít reklamu

Česko zasáhly mrazy. Ty panují ovšem nejen v České republice, ale i ve velké části Evropy a Ameriky. V Kanadě teploty dokonce klesají k -30 °C a podobně je také ve Skandinávii. Lidé po celém světě tak sledují předpovědi počasí. Z toho těží česká aplikace Ventusky, která na rozdíl od klasických aplikací na počasí zobrazí vývoj počasí na mapě a v okamžiku tak vidíte, jak se studený vzduch rozlévá z chladných severních oblastí do Evropy a jak dlouho ještě bude taková situace trvat. Navíc aplikace zobrazí i podrobnou předpověď sněhové pokrývky.

Aplikace pro své předpovědi využívá model ICON, který vytváří německý meteorologický institut v Offenbachu. Tato data patří k jedněm z nejkvalitnějších na světě. Německá vláda investovala do vývoje modelu stovky milionů. Svou kvalitou tak model překonává například americký model GFS, který využívá drtivá většina meteorologických aplikací.

Informace o počasí uživatelé mohou sledovat nejen na webových stránkách Ventusky.com, ale i v nativních aplikacích na iOS a Android. Ty jsou obě připravené přímo pro dané platformy a ovládání mapy celého světa je tak velmi plynulé. Denně zde informace o počasí sleduje 300 tisíc uživatelů z celého světa. Aplikace je v těchto dnech oblíbená například v Rusku, kde teploty v následujících dnech klesnou k -20 °C a uživatelé přehledně vidí vývoj teplot nejen na mapě, ale i  v meteorologických grafech. Naopak přes 10 000 lidí o víkendu sledovalo na Ventusky předpověď vlny veder v Austrálii, kdy v tomto týdnu teploty překročí +45 °C. Značná část uživatelů ovšem přichází také z Kanady a USA. Ze vzdálenějších zemí dominuje Brazílie a Jihoafrická republika, kde uživatelé sledují hlavně předpověď vln a větru.

ventusky

Obrázek 1: teplotní mapa světa pro 21. ledna 12:00

ventusky fb

Dnes nejčtenější

.