Zavřít reklamu

Deník E15 dnes přišel s velmi zajímavou zprávou, která potěší zejména fanoušky vizionáře Elona Muska. Jeho Tesla totiž založila na konci minulého roku pobočku v České republice. Co má americký výrobce elektromobilů v plánu není dosud vůbec jasné, spekuluje se ale o postavení továrny, která by dle informací serveru The Space Invader mohla vzniknout někde na sever od Prahy kvůli vysokým zásobám lithia v Krušných horách, které je důležitou složkou pro baterie do elektromobilů.

Na každý pád už Tesla začala hledat na svých stránkách pro pobočku u nás zaměstnance, a to včetně servisních techniků. Sama automobilka ale o svém konkrétním záměru v naší zemi mlčí. Je ale možné, že se začnou elektromobily Tesla vyrábět a prodávat přímo u nás. Tím pádem odpadnou komplikace s dovozem elektromobilů, ale také s jejich servisem, jelikož nejbližší se nachází v Rakousku a Německu.

Výstavba továrny v České republice by svým způsobem dávala smysl, neboť je u nás ve srovnání se západními státy poměrně levná pracovní síla. Mohla by tak u nás možná vzniknout evropská Gigafactroy, která by byla čtvrtou v pořadí. I když se před pár lety spekulovalo o jejím postavení v sousedním Německu, žádné konkrétní rozhodnutí dosud nepadlo. Další tři Gigafactory sídlí ve Storey County, Buffalu a Shaghaii.

Takto vypadá Gigafactory 1 ve Storey County ve státě Nevada:

Hlavního představitele Tesly Elona Muska asi netřeba dlouho představovat. Jedná se o velkého vizionáře, ale také velmi kontroverzní osobou. V září minulého roku se nebál v rozhovoru potáhnout si z jointa. Po této události se dokonce od Tesly odvrátilo několik akcionářů. Elon Musk se nebojí ani kritiky technologických gigantů. Nedávno sepsul například i Apple, když prohlásil, že v poslední době Apple nevydává produkty, které by zrovna vyrážely lidem dech svou inovací.

Elon Musk

Související články

Dnes nejčtenější