Zavřít reklamu

Apple neprožívá v posledních týdnech zrovna veselé období. Loňské iPhony se totiž neprodávají dle představ a příliš dobře na tom nejsou ani Macy. Mnozí uživatelé navíc nešetří kritikou kvůli lehce se ohýbajícím iPadům Pro, které Apple vloni na podzim za velkých ovací představil. Co ale dělat, aby se z nynější špatné situace dostal? Mnozí světoví analytici už pro něj chystají přesný recept.

Dnešním dnem vystoupila společnost Wedbush se skutečně zajímavou analýzou, jejíž hlavní bod tvoří další snížení ceny.

Se svou troškou do mlýny dnes přišla i analytická společnost Wedbush. Ta je sice poměrně neznámá, nicméně její skutečně zajímavé a do značné míry kontroverzní předpovědi určitě stojí za zveřejnění. Wedbush totiž očekává například výrazné snížení cen iPhonů. K tomu dojde kvůli kritické situaci na čínském trhu, která Apple donutí patřičně zakročit, aby neztratil své dosavadní uživatele jak tam, tak i jinde. Na čínském trhu musí jablečné produkty bojovat se silnou konkurencí, kterou tvoří převážně Huawei a Xiaomi. Dokonce i sami zaměstnavatelé tlačí své zaměstnance do toho, aby si pořídili právě telefon jedné z těchto dvou značek. V případě, že zaměstnanec vlastní iPhone, může se velmi rychle dostat do potíží.

Dočká se iPhone XR dalšího snížení ceny?

Další velice kontroverzní prognóza se týká vlastní streamovací platformy od Applu. Dle společnosti Wedbush je totiž akvizice již úspěšné platformy jediná reálná volba, jak docílit co nejkvalitnější služby. Přestože se spoustě z nás může zdát tato zpráva jako silně nereálná, analytici vidí hned několik potenciálních nákupů. Apple by si měl osvojit buď platformy jako A24, Lionsgate, a nebo Sony Pictures. Další diskutovanou možností je Viacom/CBS a MGM Studion. Akvizice Netflixu nebo Disney je naopak velmi málo reálná, avšak určitá šance tam stále je.

Uvidíme, zda se tedy některá z předpovědí analytiků vyplní či nikoliv. Pokud by však Apple v budoucnu skutečně ke snížení ceny iPhonů sáhl, rozhodně bychom se nezlobili. Částky, které si za ně účtuje, jsou totiž ve srovnání s inovacemi, které iPhony minimálně vloni přinesly, skutečně zvláštní.

apple-tv-streamovaci-platforma-iphone

Související články

Dnes nejčtenější

.