Zavřít reklamu

Zatímco prodeje některých hardwarových produktů z dílny Applu nejsou zrovna růžové, jeho služby jako iTunes, iCloud, App Store či Apple Music využívá každý měsíc čím dál více zákazníků, díky čemuž se stává tento segment pro Apple čím dál důležitější. Někteří analytici se již dokonce nechali slyšet, že budou za pár let služby pro Apple důležitější než prodeje iPhonů, které jsou teď pro něj hlavním primem. Není se tak čemu divit, že dle šéfa jablečné společnosti Tima Cooka Apple chystá pro letošek představení několika nových služeb.

Tim prozradil příchod nových služeb ve včerejším rozhovoru pro CNBC. Žádné detaily, které by nám plány Applu poodhalily, sice neprozradil, nicméně zmínil to, že na všech chystaných službách pro letošek pracoval Apple tvrdě několik dlouhých let a s výsledkem je prý velmi spokojen. Vypadá to tedy, že se máme na co těšit. 

I přes Cookovo mlžení je prakticky jasné, že jednou z novinek bude vlastní streamovací služba s originálními pořady. O té se šušká již zhruba rok a půl a i samotný Apple několikrát nepřímo naznačil, že je její příchod za dveřmi. Prvních pořadů bychom se pak měli dle dostupných informací dočkat již v prvních měsících letoška. Čile se ale spekuluje i nad spuštěním “Netflixu pro časopisy”, který Apple začal údajně budovat po nedávné koupi společnosti Texture provozující stejnojmennou aplikaci. 

Mezi služby patří i iCloud. Takto jednoduše jej můžete navýšit:

Směr zdravotnictví

Jako nereálné se nezdá ani vytvoření služeb, které by mohli uživatelé využít pro lepší kontrolu svého zdraví. Cook se totiž nechal slyšet, že zájem Applu o zdravotnictví neustále roste, z čehož se dá usuzovat, že i zde bychom se mohli dočkat zajímavých novinek. Tato oblast je však bohužel pro Česko a Slovensko relativně nezajímavá, jelikož veškeré zdravotnické služby typu sdílení lékařských zpráv funguje jen v USA. 

Těžko v tuto chvíli říci, zda si bude Apple představování nových služeb šetřit po celý rok či je všechny naráz “odpálí” na některé z konferencí v jeho první polovině. Pro naše luhy a háje je však směrodatné hlavně to, zda budou novinky celosvětově dostupné či bude jejich funkčnost omezena jen na vybrané trhy, jak je u Applu zvykem. 

icloud
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější