Zavřít reklamu

Jedním z nejoblíbenějších prvků v jablečném ekosystému je bezpochyby AirPlay – tedy možnost jednoduše streamovat obsah ze svého zařízení do ostatních produktů. Podporou AirPlay 2 se však doposud chlubily zpravidla jen vybrané reproduktory, čímž byla jeho funkčnost do značné míry omezena. To se ale již brzy změní. Apple totiž v tichosti oznámil, že s podporou AirPlay dorazí již brzy i televize od předních výrobců. 

O podpoře AirPlay informoval jako první Samsung v rámci veletrhu CES 2019 s tím, že krom této funkce nabídnou jeho televize i speciální aplikace z dílny Applu, díky kterým si budou moc jeho uživatelé užit na televizích velmi jednoduše například i obsah zakoupený přes iTunes. Posléze Apple aktualizoval svou stránku věnovanou právě AirPlay, na které informuje, že se jeho podpory dočkají již brzy i chytré televize. Přestože neuvádí, jací výrobci s ním budou v tomto ohledu kooperovat, je velmi potěšující, že se nejedná jen o exkluzivní vylepšení pro televize od Samsungu, které nemusí vyhovovat každému. 

Mnoho detailů o nové podpoře AirPlay u televizí zatím známo není, nicméně je velmi pravděpodobné, že své plány někteří výrobci poodhalí už na probíhajícím veletrhu CES. Snad se tedy dočkáme již v brzké době a to i na televizích, které nebudou prodávány jako high-endové, ale i jako standardní pro běžné uživatele.

smart_tv_airplay_game_of_thrones

Dnes nejčtenější

.