Zavřít reklamu

Novoroční přání se letos čínské společnosti Huawei příliš nevydařilo. Na svůj oficiální twitterový účet jej totiž přidala přes iPhone, což samozřejmě neuniklo pozornosti a přestože byl tweet bleskurychle smazán, jeho screenshoty se staly virálními. Bylo tak jen otázkou času, kdy se Huawei rozhodne své zaměstnance za tuto chybu potrestat a učinit z nich de facto odstrašující příklad pro ostatní. A právě o trestu už jeho viceprezident Chen Lifang rozhodl. 

Tweet způsobil v Huwei poprask obřích rozměrů, jelikož je považován za hrubé poškození značky. K použití iPhonu se měl údajně správce sociální sítě uchýlit kvůli náhlému selhání počítače, ze kterého měl tweet zprvu nahrát, to však pro Huawei dostatečnou omluvou není. Podle dostupných informací se tak rozhodl dvěma svým zaměstnancům, kteří se starají o Twitter, snížit postavení o společnosti o jeden stupeň a zároveň jim snížil měsíční plat o 5000 juanů, tedy zhruba  o 16 300 Kč. Za přešlap svých podřízených dále zaplatí i šéf digitálního marketingu společnosti, kterému bude na celý jeden rok zamražen plat. 

DvzM9ecXQAAmkD0.jpg-large

Jednání Huaweie je jen dalším důkazem toho, že se podobné přešlapy nikde ve světě nepromíjí. V minulosti jsme totiž již o několika tučných pokutách či dokonce soudních tahanicích, které pramenily právě z podobných přešlapů, slyšeli. Otázkou však zůstává, zda jsou podobné peripetie vůbec potřeba. Jasně, marketingové oddělení stojí společnosti nemalé peníze. Na druhou stranu je však jasné, že jeden zpackaný tweet svět příjme spíš s úsměvem na tváři než tak, že by okamžitě začal smartphony Huweie bojkotovat a přecházet na iPhony. A jaký názor máte na podobné přešlapy vy? 

Huawei se nebojí kopírovat dokonce ani HomePod:

Huawei

Související články

Dnes nejčtenější

.