Zavřít reklamu

Přestože má v posledních týdnech čínský Huawei kvůli bojkotu od spousty donedávna ještě partnerských společností starostí až nad hlavu, nečestnou hru na trhu se smartphony hrát rozhodně nechce. Jeho šéf Ren Zhengfei se například nechal v nedávném rozhovoru pro Bloomberg slyšet, že rozhodně nechce, aby se nynější napjatá situace mezi Čínou a USA a potažmo mezi Huaweiem a zbytkem světa jakkoliv negativně podepsala i na Applu. 

Od Applu se Huawei naučil třeba i to, jak mají vypadat reproduktory:

Zhengfei zastává názor, že žádná ze společností dané země by neměla nést odpovědnost za jednání tamní vlády, jelikož politika a podnikání jsou dvě rozdílné věci. Podle svých slov bude první, kdo by protestoval proti jakékoliv čínské odvetě proti Applu, kterou mnozí analytici předpovídají právě kvůli situaci spojené s Huaweiem. “Apple je můj učitel, je nad námi. Proč bych já jakožto student měl jít proti svému učiteli? To nikdy neudělám,” řekl doslova v rozhovoru pro Bloomberg. Je tedy jasné, že odsuzuje i veškerý bojkot Applu ze strany Číňanů, kteří se jím snaží jak samotné společnosti, tak i USA ublížit, jak jen to jde. 

Zatímco Apple vnímá šéf Huawei pozitivně, prezident USA Donald Trump to od něj naopak pěkně schytal. Zhengfei se nechal například slyšet, že by se s ním rozhodně nesešel a nepromluvil s ním, ale řekl také například to, že jeho společnost je v mnoha věcech před těmi americkými a právě to je důvod, proč Trump na Čínu a potažmo Huawei útočí. Část věnovanou Trumpovi zakončil slovy: “Když si prohlížím jeho tweety, připadají mi směšné. Jsou totiž velmi rozporuplné”. 

Podrtrženo, sečteno – nenávist byste ve slovech šéfa zřejmě jedné z nejotloukanějších společností současnosti hledali marně. To však samozřejmě neznamená, že jej současná situace jakkoliv netíží – ba naopak.  Společnosti ale stejně nezbývá nic jiného, než pracovat na vlastních řešeních a čekat, jak se vztahy s ex-partnery vyvine. 

Huawei

Související články

Dnes nejčtenější