Zavřít reklamu

Je to oficiální. Huawei pracuje podle slov šéfa spotřebitelské divize na vlastním operačním systému, díky kterému se stane prakticky nezávislým na Googlu. Jakékoliv odstřižení od jeho služeb ho tak v budoucnu bolet nebude. 

Huawei se kopírování rozhodně nebojí:

Práce na vlastním operačním systému potvrdil zpravodajcům z CNBC Jü Čcheng-tung s tím, že dostupný by měl být v Číně již ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Celosvětově by jej pak Huawei rád zavedl na začátku roku 2020. Velmi zajímavé přitom je, se se systémem nepočítá jen pro smartphony, ale využitelný by měl být dokonce i na počítačích, chytrých televizích či jiné elektronice, díky čemuž by mělo být teoreticky poměrně snadné vytvořit kvalitní ekosystém. Čínský technologický gigant se tak evidentně připravuje na to, že by mohl být v budoucnu odříznut od Androidu či Windows, které nyní v jeho počítačích běží, nadobro. Bližší informace však k dispozici zatím nejsou.

Ze slov Čcheng-tunga vyplynulo i to, že k nasazení vlastního řešení by se Huawei nejraději neuchýlil a pokud se jeho nynější problémy s Googlem a dalšími technologickými společnostmi vyřeší, i nadále by zřejmě využíval jejich řešení. Tomu se však s ohledem na nynější situaci na trhu nelze divit. Pokusů o vytvoření konkurenceschopného operačního systému jsme v minulosti viděli spousty a nutno podotknout, že rozhodně ne všechny byly špatné. Tak velkou oblibu, jaké se těší Android či iOS, si však vybudovat ani zdaleka nedokázaly a to se jim nakonec stalo osudným. Na druhou stranu, Huawei se těší ve světě obří popularitě, kterou dokazují prudce rostoucí prodejní čísla jeho smartphonů. Kdyby tedy vlastní OS nasadil, nezačínal by takříkajíc na zelené louce jako například Microsoft se svými Windows Phony. Jakékoliv předbíhání je však zatím zbytečné. 

Huawei

Související články

Dnes nejčtenější